15 Август, 2026

В Пхенян изтрещяха: Наложиха забрана на "саркастични изявления" към вожда Ким Чен-ун

В Пхенян изтрещяха: Наложиха забрана на "саркастични изявления" към вожда Ким Чен-ун

Властите в Пхенян, които осторожно се грижат за имиджа на своя първи ръководител, официално наложиха забрана на саркастичните изказвания по адрес на режима на Ким Чен-ун, съобщава "Индепендънт".

Жителите на Северна Корея са били предупреждавани в редица масови събирания, че няма да бъде толерирана дори индиректна критика. Представители на властта обяснили, че саркастични подмятания като "За всичко е виновна Америка" ще бъдат считани за противопоставяне на режима.

Местните използват фразата, за да осмиват властта, която оправдава проблемите си с друга държава. Сред навлизащите изрази е и "Глупак, който не може да види външния свят". Той се отнася за лидера Ким Чен-ун, който не посети събитията в Русия и Китай по случай 70-тата годишнина от края на Втората световна война.

В последно време се наблюдава засилено недоволство от страна на севернокорейците, предават регионални медии. В рамките няколко седмици са се появили два графита, осмиващи властта и Ким Чен-ун. 

Сподели:
Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

Шефът на ОДМВР-Пловдив твърди, че полицията е адекватна: Децата на Младежкия хълм не са искали да отнемат живот

"На гърба на МВР се упражняват много "експерти", едни и същи хора, които "разбират" от всичко и са дежурни по телевизиите", коментира не без доза безочие  Васил Костадинов.

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов дойде в МС с тениска на "Кинтекс", после обработиха снимките

"Слава на Русия" е нацистки лозунг, уважаеми! Това е исторически факт

"Слава на Русия" е нацистки лозунг, уважаеми! Това е исторически факт

Фразата присъства и на т.нар. „Руски марш“ — ежегодни прояви, в които участват различни ултранационалистически групи, включително неонацистки среди.

Коментари (0)