27 Юни, 2026

Външният министър Младенов хрупал ядки като катеричка на борда на “Авиоотряд 28”

 

От тях става ясно, че бившите управляващи са били огромни почитатели на скъпия кетъринг, в който задължително влизат ядки, първокласно уиски, водка и джин. Още по-впечатляващи са сумите, които са били харчени за сметка на данъкоплатците “за екскурзионните полети на агент 007, пардон 004”, коментира Лаков.

„При полет на 7 март 2011 г. по маршрут София - Сараево с министъра на външните работи тогава Николай Младенов е поръчан кетеринг за 355,33 лв. В Сараево се налага допълнително зареждане с ядки за 340,82 лв. Ядките са 2 кг. Полетът трае 2.20 часа, а за гориво са похарчени 7167,72 лв.”, посочи Лаков и добави. „Буди съмнение такава производителност и такава консумация. При друг полет пак с Николай Младенов на борда на 9 ноември 2011. от София – Дамаск – Сана кетърингът е бил за 579 лв. Самият полет струва 25 231 лв. Тук освен ядки има и 20 шишета от 50 гр. уиски, водка, джин, Бейлис”, каза още Лаков. „Това са отчетни официални документи представени от МВнР”, коментира Лаков. 

Лаков заяви, че в комисията има данни за кетеринга, който е поръчван за полети на „Авиоотряд 28”, например, на 26 март 2011 г.. Тогава е имало полет на самолет „Фалкон” по маршрут – София – Варна – Бургас – София, за който е поръчан кетъринг за 311,42 лв. На борда освен Бойко Борисов са летели и министрите тогава Симеон Дянков и Нона Караджова, както и петима охранители. За този полет от 2 часа са „изхрупали” 1250 грама ядки - предимно бадем и лешник”, разказва  още Лаков.

 

Сподели:
Ивелин Михайлов: 100% оставам в политиката, богати любовници ще ме издържат вече

Ивелин Михайлов: 100% оставам в политиката, богати любовници ще ме издържат вече

Лидерът на „Величие“ твърди, че проектът "Исторически парк" е подложен на целенасочен натиск от години, а формацията му е атакувана, защото отказва политически договорки

Калина Андролова: Цялата власт е в кръга на първия слуга на Радев, ще изтъргува и златните зъби на баба си

Калина Андролова: Цялата власт е в кръга на първия слуга на Радев, ще изтъргува и златните зъби на баба си

"Румен Радев няма стратегия, и никога не е имал! ", смята анализаторката

Тръмп се хвали, че Мелони го помолила за снимка, тя: „Честно казано съм изумена“

Тръмп се хвали, че Мелони го помолила за снимка, тя: „Честно казано съм изумена“

Тя посочи,че коментарите му са напълно измислени и че Тръмп действа с много по-голямо уважение към враговете на Запада, отколкото към стари, установени съюзници

Коментари (0)