13 Юли, 2026

Вежди прегази забрана на Борисов – бойно пазарува в парламента

Вежди прегази забрана на Борисов – бойно пазарува в парламента

Всъщност бившият културен министър съвсем нямаше намерение да се включи в дебата за промените в закона за енергетика, които и без друго вървяха твърде вяло. Неговата мисия беше съвсем друга – да си напазарува яденето и пиенето от бюфета на парламента, където всичко се продава на преференциални цени. 

Без никакво притеснение Рашидов влезе в барчето и само след няколко минути излезе с покупки в плик, и напусна кулоарите на парламента. Видно беше, че в него няма папки с документи или интересни четива. 

По традиция ценовата листа на хранителните и алкохолни продукти в парламентарния бюфет са на по-ниски от пазарните цени. Всеки с достъп до сградата на Народното събрание може да си купи килограм кашкавал или литър марково уиски на значително по-ниска цена от търговската мрежа. Справката показа, че килограм кашкавал и литър от известна марка уиски в магазините се продават средно с 5 до 7 лева по-висока цена.

Можем само да гадаем какви вкусотии си е накупил за вкъщи видният скулптор. Той обаче не веднъж е демонстрирал, че парите нямат особено значение за него, но е добре да ги имаш и да ги харчиш на подходящите места. 

 

Сподели:
Румен Петков и Митрофанова стягат празнична програма за 150 години от Руско-турската освободителна война

Румен Петков и Митрофанова стягат празнична програма за 150 години от Руско-турската освободителна война

Отхвърля се приносът на украинци, румънци, финландци, поляци и други народи, които се бият за свободата ни

На петата година: Песков откри, че се води "истинска война", а не "СВО"

На петата година: Песков откри, че се води "истинска война", а не "СВО"

Говорителят на Кремъл обвини Запада за това, че "Русия все още не е спечелила войната"

Медведев цинично „поздрави“ САЩ за 250-годишнината им:  Империя на злото ли са?

Медведев цинично „поздрави“ САЩ за 250-годишнината им: Империя на злото ли са?

Склонният към злоупотреба с алкохол бивш президент очевидно е забравил, че "Империя на злото“ е термин, който се полага на путинска Русия в наследство от СССР, а тя напълно го заслужава. Въведе го в употреба Роналд Рейгън.

Коментари (0)