Жителите на руското село Боголюбово въстанаха срещу фабриката за презервативи, която се намира на негова територия. Според тях производството на презервативи осквернява Боголюбово.
Селото е известно с църквата Покров на Нерл, смятана за най-съвършената белокаменна катедрала в цяла Русия и част от Световното наследство на ЮНЕСКО.
Боголюбово е дом на бога, а не Содом и Гомор, гласят плакатите на възмутените руснаци, пише bnews.bg.
Още от Смотаняци
Хванаха двама пияни пилоти преди да полетят от Женева
Сигналът за нарушението бил подаден от членове на екипажа на самолета, с които провинилите се трябвало да летят
Смях със Слави Василев, обяви външната министърка за истински мъж
По думите му България за първи път, откакто е член на ЕС и НАТО, води истински самостоятелна външна политика
С шестокрак кон и сръбски храм кметът на Скопие посреща гостите в столицата на Северна Македония
През последните две години властите в столицата на западната ни съседка напълно блокираха евроинтеграцията на страната, която е придружена с агресивна антиевропейска риторика