11 Януари, 2026

​"Локомотив" среща "Лудогорец" за Купата на България

​"Локомотив" среща  "Лудогорец" за Купата на България

"Локомотив" (Пловдив) ще посрещне "Лудогорец" в най-интересния сблъсък от четвъртфиналите на Купата на България, стана ясно днес след тегленето на жребия за тази фаза на надпреварата.

"Пирин" приема "Ботев" (Пловдив), а "Верея" ще е домакин на друг от новаците в елита - "Дунав".

Единственият отбор извън Първа лига, който достигна финалната осмица - "Литекс", извади късмет и ще играе у дома срещу "Черно море".

Сблъсъците ще се решават в един мач, като са предварително насрочени за 4, 5 и 6 април. Домакини в тях са отборите, изтеглени първи по време на жребия.

Това издание на турнира ще се запомни с историческия провал на софийските отбори. За пръв път, откакто надпреварата е в сегашния си формат и под това име, в четвъртфиналите няма нито един отбор от столицата.

Сподели:

Коментари (0)

България извоюва да е на финала на Европейското по волейбол за мъже под 18

България извоюва да е на финала на Европейското по волейбол за мъже под 18

Още от рано в първия гейм българите показаха мощта си и поведоха с 5:1.В нито един момент не позволиха на домакините от Черна гора да ги приближат. Резултатът набъбна на 12:5.

Христо Стоичков сложи в ковчега на Димитър Пенев фланелката си от САЩ 94

Христо Стоичков сложи в ковчега на Димитър Пенев фланелката си от САЩ 94

На нея фигурират подписите на всички 16 футболисти от националния отбор, присъствали на траурната церемония днес.

"Пеневата чета" се сбогува с легендарния си треньор, Стоичков през сълзи - той ми беше и баща, и приятел

"Пеневата чета" се сбогува с легендарния си треньор, Стоичков през сълзи - той ми беше и баща, и приятел

Днес именитите ни футболисти си казаха последно сбогом с човека, който я превърна в легенди