България
"Славия" отнесе солена глоба заради заплахите на Венци Стефанов към съдията на мача с "Левски"
"Белите" ще плащат санкции и заради поведението на феновете си
На свое редовно заседание Комисията „Етика и Феърплей“ разгледа предоставените документи от провелите се срещи от 24-ия кръг на Първа професионална лига и от 19-ти кръг на Втора професионална лига и взе отношение по казуса, касаещ поведението на президента на ПФК Славия – Венцеслав Стефанов. В докладите на всички длъжностни лица са констатирани следните прояви:
След края на първото полувреме на срещата Славия – Левски, при прибиране на съдийската бригада в тунела г-н Стефанов отправя обидни и заплашителни думи спрямо главния съдия. След края на двубоя, пред средствата за масова информация, г-н Стефанов отправя необосновани предположения за бъдещо тенденциозно съдийство в полза на ПФК Левски (София).
Комисията „Етика и Феърплей“ намира действията и поведението на г-н Стефанов за неетични в качеството му на ръководител на футболен клуб и на член на Изпълнителния комитет на Българския футболен съюз. Комисията подчертава, че подобни прояви са в разрез с етиката и феърплея в спорта.
Поради тази причина Дисциплинарната комисия към БФС глоби Славия с общо 11 000 лева.
За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26 от ДП /2018/2019/ – ДК наказва ПФК "Славия" гр. София с имуществена санкция в размер на 1000 лева.
По доклад на гл. съдия и делегата за нанесени обиди към длъжностни лица от ръководители на ФК, на основание чл.36, ал.1, т.1, б.А от ДП /2018-2019/ ДК наказва ПФК "Славия" гр. София с имуществена санкция в размер на 10000 лева.
Фактор
След края на първото полувреме на срещата Славия – Левски, при прибиране на съдийската бригада в тунела г-н Стефанов отправя обидни и заплашителни думи спрямо главния съдия. След края на двубоя, пред средствата за масова информация, г-н Стефанов отправя необосновани предположения за бъдещо тенденциозно съдийство в полза на ПФК Левски (София).
Комисията „Етика и Феърплей“ намира действията и поведението на г-н Стефанов за неетични в качеството му на ръководител на футболен клуб и на член на Изпълнителния комитет на Българския футболен съюз. Комисията подчертава, че подобни прояви са в разрез с етиката и феърплея в спорта.
Поради тази причина Дисциплинарната комисия към БФС глоби Славия с общо 11 000 лева.
За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26 от ДП /2018/2019/ – ДК наказва ПФК "Славия" гр. София с имуществена санкция в размер на 1000 лева.
По доклад на гл. съдия и делегата за нанесени обиди към длъжностни лица от ръководители на ФК, на основание чл.36, ал.1, т.1, б.А от ДП /2018-2019/ ДК наказва ПФК "Славия" гр. София с имуществена санкция в размер на 10000 лева.
Още от България
Легендата в бокса Владимир Кличко идва в София
Кличко е световен посланик на бокса, промотирайки спорта в целия свят. Той е олимпийският шампион от Атланта, 1996 г.
Ликът на Лора Христова е на плакатите на 146-ата сесия на МОК в Лозана
Образът на изявената българска биатлонистка може да бъде видян днес в Олимпийската къща в швейцарския Лозана, където делегатите обсъждат ключови теми за бъдещето на олимпийското движение
Републиканска шампионка по борба сложи край на живота си в София
32-годишната състезателка има зад гърба си редица национални отличия. През този месец Жанет Немет отново завоюва държавната титла в тежката категория – до 76 килограма.