Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков ще продължи кариерата си в редиците на испанския вицешампион Барселона. Договорът между двете страни вече е факт и е с продължителност 4 години. Арис (Солун) ще получи 315 000 евро за правата на 19-годишната звезда, а в контракта между Везенков и Барса фигурира така наречената "НБА аут" клауза, според която той може да заиграе отвъд океана срещу сумата от 1 милион евро. Заплатата на играча ще бъде 2 млн. евро за 4-е години.
Каталунците са 23-кратни шампиони на Испания и 18-кратни носители на Купата на Краля, като освен това имат и два триумфа в най-силната европейска клубна надпревара - Евролигата. През настоящата година те останаха на крачка от върха, отстъпвайки в битката за титлата на големия си съперник Реал (Мадрид).
Алекс Везенков изигра фантастичен сезон и бе безспорен лидер в редиците на Арис. С екипа на "жълто-черните" той записа средни показатели от 17.0 точки, 7.3 борби, 1.7 асистенции и 1.1 отнети топки в 35 мача в гръцкото първенство.
Нашенецът бе заявил участието си в тазгодишния Драфт на НБА, но оттегли името си в посочените срокове и най-вероятно ще опита късмета си отново догодина, след като е натрупал далеч по-сериозен опит на клубно ниво.
Везенков ще се превърне в първият играч в историята на родния баскетбол, който облича екипа на колоса от столицата на Каталуня.
Още от България
Ива Иванова напредна до четвъртфинал на тенис турнира в Египет
18-годишната ни тенисистка ще се бори за място на полуфиналите в игра срещу рускинята Дария Зелинская, която в първия кръг победи българката Изабелла Шиникова
Нестеров победи с лекота на тенис турнира в Букурещ и отива на втори кръг
Националът на България се наложи без проблеми над състезателя на домакините Стефан Андрееску с 6:2, 6:3 за 81 минути
Тихомир Иванов надскочи с 225 см и грабна титлата в Италия
Постижението издига Иванов на 8-о място в световната ранглиста по скок на височина, където на първа позиция е Йонатан Капитолник от Израел с 2.31 м.