28 Юли, 2026

България с първа победа в Световната лига

България с първа победа в Световната лига

Мъжкият национален волейболен отбор на България прекъсна серията си от 7 поредни загуби в Световната лига и записа първа победа в тазгодишното издание на турнира. Възпитаниците на селекционера Камило Плачи показаха много силна игра и надделяха драматично като гости на САЩ с 3:2 пред близо 4500 зрители, повечето от които български фенове. 

Така българите освен, че постигнаха първа победа в тазгодишната Лига, успяха и да прекъснат серията на американците от 7 поредни успеха. Българските волейболисти са на последното 4-то място във временното класиране с 4 точки след 1 победа и 7 загуби, докато воденият от Джон Спероу тим остава начело с 19 точки след 7 победи и 1 загуба. 

Следващия уикенд България гостува на Сърбия, а САЩ са гости на настоящите победители в надпреварата Русия.

Сподели:
Димитрова стана вицешампионка при девойките до 14 г. сингъл на Тенис Европа

Димитрова стана вицешампионка при девойките до 14 г. сингъл на Тенис Европа

Българката отстъпи на финала с 3:6, 3:6 пред представителката на домакините Адамандия Хейладаки

Уличиха в допинг употреба наши сребърни медалисти и кануистка

Уличиха в допинг употреба наши сребърни медалисти и кануистка

В листата на санкционираните попадна фехтовачът Александър Костадинов, който е наказан за 4 години, считано от 18 декемри 2025 г.

Националният селекционер по волейбол за 8-ото ни място: Успяхме да надградим

Националният селекционер по волейбол за 8-ото ни място: Успяхме да надградим

"Ако тръгнем от последния мач, това е голямо разочарование. Не успяхме да се класираме. Не бих искал да правят анализ само на последния ни мач. Цялостно гледам към този турнир. Успяхме да надградим от това, което постигнахме миналата година"

Коментари (0)