Това стана след безапелационна победа над представителя на домакините Лука Пуй. Гришо победи тийнейджъра от Франция с 6:1, 7:6, 6:1 след две прекъсвания заради дъжд в Париж.
Българинът започна мача във вихрено темпо и поведе след ранен пробив с 3:0. Пуй върна един гейм, но това беше всичко, до което се добра в този първи сет.
Във втория нашето момче си позволи малко отпускане, което можеше да му струва скъпо. Тпй пак направи ранен пробив и поведе с 3:1.
Явно Димитров си помисли, че лесно ще стигне до 2:0 сета и последва спад в играта му. Това позволи на Пуй да обърне нещата до 4:3 в своя полза.
След това и двамата взеха подаванията си, за да се стигне до тайбрек. В него Гришо направи само два минипробива срещу един на французина и в крайна сметка взе частта след 7:4 в дългия гейм.
Веднага след това над Париж заваля силен дъжд и мачът беше прекъснат за повече от час. След подновяването на играта Григор отново взе инициативата.
Хасковлията пак взе ранен пробив, за да поведе с 3:0. В петия гейм Пуй имаше шанс да върне пробива, но Димитров спаси два брейкбола и поведе с 4:1.
След това последва ново прекъсване заради завалелия дъжд над Париж и двубоят беше отложен с още един час.
Това обаче не се отрази негативно на българския тенисист. Той взе необходимите му два гейма и затвори мача в своя полза. Почти сигурно в следващия кръг ще срещне Новак Джокович, когото победи в Мадрид в началото на месеца.
Още от България
Националите донесоха на България пълен комплект медали от Virtus European Summer Games
Александър Аксенов със златния медал отново затвърди репутацията си, че е един от най-силните спринтьори в шампионата
Весела Лечева, шампиони и ръководители се срещнаха с Владимир Кличко
„Впечатлена съм от разговора с Владимир Кличко, защото той е един от най-добрите примери как спортист може да е посланик на олимпийските ценности и да бъде модел за подражание", каза председателят на БОК
Левски се прекланя пред непрежалимите Гунди и Котков на 55-годишнината от смъртта им
Гунди и Котков ще останат нашите пътеводни светлини, нашите ангели, за които се сещаме всеки път, когато стадионът се взриви след победен гол, пишат от ПФК "Левски"