26 Април, 2026

Камата и Илиев кръстосват шпаги преди мача на “Герена”

Камата и Илиев кръстосват шпаги преди мача на “Герена”

Вече почти 20 години двамата асове не крият неприязън един към друг. Първият конфликт между тях бил още през далечната 1994 г, когато Илиан се обидил, задето не попаднал в състава за САЩ-94. Тогава футболистът бил в страхотна форма като играч на Левски, но бил изваден от отбора под диктовка на Камата. Публична тайна е, че тогава Христо Стоичков имаше думата за състава на Димитър Пенев и му редеше какво да прави и кого да вземе за световното дерби.

През 2000 г. избухнал нов скандал по оста Стоичков - Илиев, припомнят запознати. Интригата пак била около националния. Тогавашният селекционер Стойчо Младенов решил да повика Илиан за мача срещу Чехия (0:1) в София от квалификациите за Световното през 2002 г. Стоичков, който тогава се водил директор на първия тим, казал на Екзекутора да не кани халфа на Бенфика. Младенов обаче държал на своето и Стоичков напуснал поста в знак на протест. Това станало повод по-късно Камата да обвини Младенов за провала му в квалификациите, а отношенията му с Илиан напълно се сринали. 

Миналата пролет Илиев отново заподозря Ицата в удари под кръста. Причината бе отмяната на първия пролетен кръг, в който воденият от Илиан Берое трябваше да посрещне Литекс в Стара Загора. Доложили му, че кръгът се отлага под давление на Стоичков, за да не почне със загуба на точки в Литекс. Именно Илиан Илиев по-късно спря победната серия на Стоичков от пет поредни мача с равенството 1:1 под Аязмото.

Освен това двамата претендират да са сред най-добрите български треньори от поколението, родено в края на 60-те години. Затова спецове предполагат, че между двете скамейки ще хвърчат искри по време на дербито на “Герена".

Сподели:

Коментари (0)

Левски победи ЦСКА и е на крачка от титлата

Левски победи ЦСКА и е на крачка от титлата

Точни за успеха на сините бяха Евертон Бала и Акрам Бурас в края на първото полувреме, както и резервата Мазир Сула през второто

"Левски" вече е с нов собственик

"Левски" вече е с нов собственик

Атанас Бостанджиев развива дейност чрез инвестиционния фонд GemCorp, който той управлява заедно с Първолета Щерева.

За Стиляна няма спирка, прибра сребро за обръч и бронз за топка на Световното

За Стиляна няма спирка, прибра сребро за обръч и бронз за топка на Световното

Стиляна получи оценка 28.600. Шампионка на уреда стана Даря Варфоломеев (Германия) с 28.900 точки, а италианката София Рафаели се нареди трета с 28.800