25 Август, 2026

Комунист хаква договора между Левски и Газпром

Комунист хаква договора между Левски и Газпром

Съществуващият все още само като добро пожелание вариант за евентуален спонсорски договор между "Газпром" и Левски може да бъде предотвратен от законова забрана.

Вестник "Известия" съобщава, че депутатът в Държавната дума от комунистическата партия Вадим Соловьов разработва проект за закон, с който ще бъде спряно правото на държавни компании, каквато е "Газпром", да подпомагат финансово спортни отбори от чужбина. Влаганите в тях пари трябва да отиват за спорта в Русия или други социални проекти, смята Соловьов.

"Влагането на средства от държавни предприяти зад граница е необосновано", казва той. Депутатът дава пример с немския футболен Шалке 04, в който от няколко години "Газпром" налива по 20 млн. евро на сезон.

Същата компания има спонсорски договор и със сръбския гранд Цървена звезда, който е до 2015-а. Белградчани вземаха по 4 млн. до миналата година, но в последните две сумата е завишена с половин милион евро.

В материала на "Известия" се споменава, че през последните месеци с ръководството на "Газпром" преговори за контракт води и българският Левски. Отбелязано е, че "сините" разчитат на финансова помощ от енергийния гигант. Последните разговори са проведени през декември.

Сподели:
Кои български тенисисти извоюваха да се състезават на US Open днес

Кои български тенисисти извоюваха да се състезават на US Open днес

Дебютантката в Ню Йорк Eлизара Янева играе на 16-и корт срещу Лусие Хавличкова от Чехия в първи мач от програмата

Левски и АЕК Атина завършиха наравно 0:0 в първия плейофен мач за Шампионската лига

Левски и АЕК Атина завършиха наравно 0:0 в първия плейофен мач за Шампионската лига

Ремито пред пълните трибуни на националния стадион "Васил Левски" означава, че двубоят между българския и гръцкия шампион ще бъде решен след една седмица в южната съседка

Синьо шествие тръгва в София преди мача на Левски с гръцкия АЕК

Синьо шествие тръгва в София преди мача на Левски с гръцкия АЕК

Синята колона ще премине през булевардите „Цар Освободител“ и „Васил Левски“, след което продължава по улица „Ген. Йосиф В. Гурко“ и булевард „Евлоги и Христо Георгиеви“

Коментари (0)