БФС оповести официално отборите, които ще могат да се състезават в елита през сезон 2016/17. Сред тях е и тимът на ПФК ЦСКА–София. Шампионатът ще бъде съставен от 14 тима.
Правната комисия към БФС е категорична, че промените в наименованието и седалището на дружеството от "ПФК Литекс" - Ловеч" АД на "ПФК ЦСКА – София" ЕАД са направени по установения ред в националното законодателство и вътрешните актове на БФС.
До края на седмицата предстои заседание на Лицензионната комисия към БФС, на което ще бъде разгледан съставът на Втора професионална лига и клубовете, подали документи за участие в нея.
Останалите 13 отбора, които на есен ще играят в Първа професионална лига са:
1. ПФК "Лудогорец"
2. ПФК "Левски"
3. ПФК "Берое"
4. ПФК "Славия"
5. ПФК "Локомотив" (Пд)
6. ПФК "Черно море"
7. ПФК "Ботев" (Пд)
8. ПФК "Пирин" (Благоевград)
9. ПФК "Монтана"
10. ФК "Дунав" (Русе)
11. ФК "Локомотив" (Горна Оряховица)
12. ФК "Верея" (Стара Загора)
13. ПФК "Нефтохимик" (Бургас)
Още от България
Левски и АЕК Атина завършиха наравно 0:0 в първия плейофен мач за Шампионската лига
Ремито пред пълните трибуни на националния стадион "Васил Левски" означава, че двубоят между българския и гръцкия шампион ще бъде решен след една седмица в южната съседка
Синьо шествие тръгва в София преди мача на Левски с гръцкия АЕК
Синята колона ще премине през булевардите „Цар Освободител“ и „Васил Левски“, след което продължава по улица „Ген. Йосиф В. Гурко“ и булевард „Евлоги и Христо Георгиеви“
Никола Цолов: Искам да се дистанцирам от слуховете за преминаването ми във Формула 1
В интервю пред официалния уебсайт на най-популярния моторен спорт, 19-годишният състезател обясни, че въпреки напрежението около него, той продължава да се наслаждава на силния сезон във Формула 2