Впечатляващото представяне на Цветана Пиронкова на Откритото първенство на Франция по тенис продължава. Първата ни ракета си осигури място в третия кръг в Париж, след като изигра нов силен мач във френската столица. След като в откриващата фаза преди два дни отстрани Сара Ерани (Италия), сега заемащата 102-ото място в ранглистата пловдивчанка се справи с представителката на Швеция Йохана Ларсон със 7:5, 7:6(6). Сблъсъкът продължи час и 46 минути, а Пиронкова показа чудесна форма на корт номер 14 в комплекса "Ролан Гарос".
Следващата съперничка на пловдивчанката ще бъде победителката от срещата между 19-ата поставена в схемата Слоун Стивънс (САЩ) и Вероника Сепеде Ройг (Парагвай). През миналия сезон Цвети отново достигна до третия кръг на мейджър турнира, като тогава бе спряна в два сета именно от Стивънс.
Още от България
Саръбоюков превзе историческия върх в Диамантената лига
В последения от шестте си опита спортната надежда на България спечели първото място в състезанието по скок на дължина
Весела Лечева стана официално председател на БОК
Съдебната криза беше довела до спиране на финансирането от МОК и ММС за 100-годишната неправителствена организация
С рекордните 900 участници стартира най-голямото състезание по крос триатлон у нас
Една от целите на организаторите, Сдружение „Лъвско сърце”, е да популяризират природни и културни забележителности с помощта на спорта