Мачът вървеше гейм за гейм до самия край на първия сет, когато българинът, спечели за първи път в мача подаването на съперника и с това поведе в резултата. Вторият сет беше далеч по-труден за Димитров, който допусна пробив в третия гейм, но го върна още в следващото подаване на Кондо. При резултат 5:4 българинът, който за сега е 56-ти в света, се амбицира и приключи мача в 96-та минута, след трети пробив в сервиса на съперника, пише "Спортал".
Победата носи на Гришо хиляда долара, а във втория квалификационен кръг той ще се изправи срещу победителя от мача между Вашек Поспишил (Канада) и Рикардо Гедин (Италия).
За съжаление стартът на другата наша фаворитка – Цветана Пиронкова бе неуспешен. Първата ни ракета в тениса загуби първия двубой международния турнир по тенис за жени в Пекин с награден фонд 4.8 милиона долара. Цвети отстъпи с 5:7, 4:6 на американката Варвара Лепченко след два часа игра в китайската столица. 25-годишната българка има гарантирани 12 925 долара и 5 точки за класацията на WТА, в която в момента заема 44-о място.


Коментари (0)