Цесекари от фенклуб "Сектор Г" публикуваха официално изявление и отговориха срещу нападките срещу "червените". Феновете се оплакаха от "ежедневните удари по марката, манипулативните коментари и лъжливите статийки, целящи да всяват смут и объркване в червената общност".
"Напоследък наблюдаваме смешната тенденция един кръг от зависими медии настойчиво да се опитва да натрапва мнения на знайни и незнайни "специалисти" по въпроси, свързани с ЦСКА. Факт е, че ЦСКА е на път да се превърне в нормално функциониращ клуб с професионален начин на работа. Най-накрая дойде момент за червения фен, в който в любимия му отбор не се руши и краде, а се мисли в перспектива", пишат привържениците на червените.
Според тях "един господин, който наблюдава мачовете на отбора си в компанията на министри и шефове на футболния съюз" (Кирил Домусчиев) не е доволен от развитието на клуба и от завист се опитва "да разцепи червената общност чрез платената си клика от драскачи". Според тях собственикът на "Лудогорец" е създал и издържа финансово ЦСКА 1948, който също претендира да е наследник на фалиралия клуб.
Като какъв всъщност се явява този клуб в случая - играещ с измислена емблема по села и паланки пред 40 човека, покровителстван и подкрепян от доказано компрометирани фигури, чиито имена не смятаме да споменаваме? Интересен е и въпросът как този клуб, "издържащ се от фенски дарения", ще намери финансиране, за да се включи в търг (за емблемата на ЦСКА), чийто предмет на продажба е имущество, оценявано на 2 милиона лева", питат от фенклуба.
Още от България
Весела Лечева, шампиони и ръководители се срещнаха с Владимир Кличко
„Впечатлена съм от разговора с Владимир Кличко, защото той е един от най-добрите примери как спортист може да е посланик на олимпийските ценности и да бъде модел за подражание", каза председателят на БОК
Левски се прекланя пред непрежалимите Гунди и Котков на 55-годишнината от смъртта им
Гунди и Котков ще останат нашите пътеводни светлини, нашите ангели, за които се сещаме всеки път, когато стадионът се взриви след победен гол, пишат от ПФК "Левски"
Легендата в бокса Владимир Кличко идва в София
Кличко е световен посланик на бокса, промотирайки спорта в целия свят. Той е олимпийският шампион от Атланта, 1996 г.