9 Февруари, 2026

След бомбите: Служебна победа за Ботев и без публика на "Лаута"

След бомбите: Служебна победа за Ботев и без публика на "Лаута"

Отборът на Локомотив (Пловдив) получи очаквано тежко наказание заради поведението на своите фенове, които след канонада от бомби успяха да прекратят дербито с Ботев (Пловдив) от 34-ия кръг в края на първата част при резултат 0:0. Още тогава стана ясно, че "канарчетата" печелят служебно с 3:0, но сега това вече е официално. Феновете на Локо (Пд) прекратиха дербито с Ботев.

Дисциплинарната комисия към БФС наложи и очакваното наказание от три домакинства без публика за "черно-белите". Това значи, че до края на сезона "Лаута" няма да отвори врати за публиката си. От първенството на "смърфовете" остават две домакинства срещу Черно море и Литекс, както и среща-реванш от полуфиналите за Купата на България срещу Лудогорец (0:2 в първия мач). От Дисципа обясниха, че в действителност наказанието за Локомотив (Пловдив) е за три мача лишаване от домакинство, но санкцията е заменена с провеждане на три срещи на закрити врата. Феновете на Локо (Пд) прекратиха дербито с Ботев.

Клубът от "Лаута" трябва допълнително да плати глоба от 10 000 лева, докато "жълто-черните" ще трябва да се бръкнат с 5000 лева за пиротехника и хвърлени предмети от страна на своите фенове.

Сподели:

Коментари (0)

Деница Тошева стана европейски вицешампион в стрелбата с въздушна пушка

Деница Тошева стана европейски вицешампион в стрелбата с въздушна пушка

Българката спечели сребърен медал на 10 метра въздушна пушка индивидуално при девойките до 18 години на Европейското първенство по спортна стрелба за юноши и девойки

Тихомир Иванов спечели второ място в скока на височина на турнира в Удине

Тихомир Иванов спечели второ място в скока на височина на турнира в Удине

Българинът, който миналата година стана шампион в надпреварата, записа 216 сантиметра - равен резултат с победителя Еугенио Мелони

Европейска купа по фрийстайл рейл в София: Елитните състезатели пристигат у нас

Европейска купа по фрийстайл рейл в София: Елитните състезатели пристигат у нас

За първи път Витоша приема старт от толкова висок ранг, нареждайки се в календара до събития като тези в Давос и Кицщайнхорн в тазгодишния елитен тур от 8 спирки