Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели пореден медал на Световната купа в София.
Момичетата на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова и Лаура Траатс, грабнаха сребърните отличия във финала пет обръча. Грациите ни допуснаха неточности и така бяха оценени на 17.900.
Златните медали отидоха при отбора Украйна, който изигра чисто съчетанието си и получи 18.300. Трета се нареди петорката на Беларус със 17.400. В събота ансамбълът ни стана шампион в многобоя.
Още от България
Републиканска шампионка по борба сложи край на живота си в София
32-годишната състезателка има зад гърба си редица национални отличия. През този месец Жанет Немет отново завоюва държавната титла в тежката категория – до 76 килограма.
Голям успех за България на Световното по бокс в Китай
Турнирът в Гуейян е от най-високата категория на World boxing и е част от квалификационните състезания по пътя към Олимпийските игри в Лос Анджелис 2028
Феноменално: Пилотът Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата
Надпреварата започна трудно за българина, който стартира с твърдия тип гуми. Родният талант си осигури подиума и официално излезе начело в генералното класиране на световния шампионат