23 Юни, 2026

Сребро за ансамбъла ни на Световната купа в София

Сребро за ансамбъла ни на Световната купа в София

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели пореден медал на Световната купа в София.

Момичетата на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова и Лаура Траатс, грабнаха сребърните отличия във финала пет обръча. Грациите ни допуснаха неточности и така бяха оценени на 17.900.

Златните медали отидоха при отбора Украйна, който изигра чисто съчетанието си и получи 18.300. Трета се нареди петорката на Беларус със 17.400. В събота ансамбълът ни стана шампион в многобоя. 

Сподели:
Републиканска шампионка по борба сложи край на живота си в София

Републиканска шампионка по борба сложи край на живота си в София

32-годишната състезателка има зад гърба си редица национални отличия. През този месец Жанет Немет отново завоюва държавната титла в тежката категория – до 76 килограма.

Голям успех за България на Световното по бокс в Китай

Голям успех за България на Световното по бокс в Китай

Турнирът в Гуейян е от най-високата категория на World boxing и е част от квалификационните състезания по пътя към Олимпийските игри в Лос Анджелис 2028

Феноменално: Пилотът Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата

Феноменално: Пилотът Никола Цолов завърши втори в Испания и оглави шампионата

Надпреварата започна трудно за българина, който стартира с твърдия тип гуми. Родният талант си осигури подиума и официално излезе начело в генералното класиране на световния шампионат

Коментари (0)