5 Февруари, 2026

Стоичков показва Златната топка на "Българска армия"

Стоичков показва Златната топка на "Българска армия"

Христо Стоичков ще изненада всички фенове на „Българска армия“ на 31-и март. На този ден той ще влезе в музея на стадиона със „Златната топка“ в ръце. Камата подготвя копие на „Златната обувка“ за голмайстор №1 в Европа. През сезон 1988/89 година Стоичков вкара 38 гола за ЦСКА и взе трофея заедно с мексиканеца Уго Санчес. През есента единственият българин сред 100-те най-велики играчи на ХХ век в анкетата на ФИФА влезе в съблекалнята на „червените“, за да надъха отбора за титла. Сега втора серия изглежда от още по-голямо значение предвид кризата на „Армията“. В края на месеца Стоичков ще пристигне в София след изява в Отбор на света срещу сборен тим от легенди на бившия СССР в Ереван. В „Арена Армеец“ кавалерът на „Златната топка“ на 30 март ще играе в мач на родни звезди срещу шампиона на най-голямата аматьорска футболна верига у нас „Каменица ФЕНКупа“.

Сподели:

Коментари (0)

Тихомир Иванов спечели второ място в скока на височина на турнира в Удине

Тихомир Иванов спечели второ място в скока на височина на турнира в Удине

Българинът, който миналата година стана шампион в надпреварата, записа 216 сантиметра - равен резултат с победителя Еугенио Мелони

Европейска купа по фрийстайл рейл в София: Елитните състезатели пристигат у нас

Европейска купа по фрийстайл рейл в София: Елитните състезатели пристигат у нас

За първи път Витоша приема старт от толкова висок ранг, нареждайки се в календара до събития като тези в Давос и Кицщайнхорн в тазгодишния елитен тур от 8 спирки

Владимир Илиев е 2-ят ни знаменосец на откриването на Милано-Кортина 2026

Владимир Илиев е 2-ят ни знаменосец на откриването на Милано-Кортина 2026

Българският биатлонист е сребърен медалист в индивидуалната дисциплина на 20 км в Йостерзунд (2019) – първият и единствен медал за страната ни от Световно първенство при мъжете. През 2019 г. той е Спортист №1 на България.