20 Март, 2026

Цвети среща Ана Иванович на турнир в София

Цвети среща Ана Иванович на турнир в София

Първата ни ракета се падна в група "Средец" с бившата номер 1 Иванович (Сър), Саманта Стоусър (Авл), която бе първа в света на двойки, и с Елена Веснина. 

В група "Средец" са Симона Халеп (Рум), рускините Мария Кириленко и Анастасия Павлюченкова и Ализе Корне (Фр).

Преди церемонията на жребия в приветствието си Стейси Аластър, президент и изпълнителен директор на женската асоциация, обяви шефа на нашата федерация Стефан Цветков за шампион на шампионите.

"Тук лесно няма", сподели Пиронкова. На въпроса какво мисли за идеята и жените да играят в 3 от 5 сета българската звезда отговори: "Не виждам причини мъжете да мрънкат за нашите пари по повод еднаквия награден фонд на някои турнири. Ние не вземаме от техните премии, а освен това играем през цялата година в четирите посоки на света".

Цветана призна, че темата за допинга в тениса не е сред най-обсъжданите сред състезателките, но контролът е засилен и само нея са я проверили 12 пъти. 5-6 от посещенията на допинг ченгетата били в дома . 

Напук на непрекъснатите писания, че се е разделила с гаджето си, Пиронкова отново е в София с Михаил Мирчев. 

Бившият футболист присъства на всяка тренировка в зала "Арена Армеец" и бе много доволен от победата на "Локомотив" (Пловдив) над ЦСКА, като призна, че удоволствието е двойно заради загубата на "Ботев" от "Левски".

Междувременно Серина Уилямс завърши като номер 1 най-успешната година в кариерата си.

Американката спечели шампионата на женската тенис асоциация в Истанбул след 2:6, 6:3, 6:0 над китайката На Ли.

Серина спечели цели 78 от общо 82 мача, които е изиграла през годината.

 

Сподели:

Коментари (0)

Георги Иванов прокарал решение на БФС, след което "България ще се гордее с националния си отбор"

Георги Иванов прокарал решение на БФС, след което "България ще се гордее с националния си отбор"

Ръководителят на родния футбол отчете, че конгресът е минал по добър начин и се радва за единодушието. 

60 дена след фрактура: Иван Дончев подобри националния рекорд на Световното по шорттрек

60 дена след фрактура: Иван Дончев подобри националния рекорд на Световното по шорттрек

Българската надежда е само на 20 години, а миналата година записа великолепното 10-о място на 1000 м. на световното първенството при юношите

Отборът на България по скокове на батут завоюва първо място в Нидерландия

Отборът на България по скокове на батут завоюва първо място в Нидерландия

Отборът ни в състав Христина Пенева, Марияна Узунова, Мариян Михалев и Калоян Петров изпревари съставите на Азербайджан и домакините от Нидерландия, които бяха изпратени съответно на второ и трето място