4 Март, 2026

Волейболът осакатя! Дадохме още една жертва преди финалите във Варна

Волейболът осакатя! Дадохме още една жертва преди финалите във Варна

Вълната от контузии, която сполетя националния отбор по волейбол на България за мъже, засегна още един състезател. На снощната тренировка на държавния ни тим във Варна травма е получил централният блокировач Светослав Гоцев. Светослав Гоцев е изкълчил левия си глезен на вчерашната тренировка. Блокировачът имаше същия проблем непосредствено преди заминаването си за Европейските игри в Баку. Така Гоцев е вторият състезател след Тодор Скримов, който със сигурност няма да играе на финалите във Варна заради травма.

Селекционерът на България Пламен Константинов веднага е повикал Красимир Георгиев да се присъедини към тима ни и ще замени Гоцев в състава ни за финалите на Световната лига във втора дивизия във Варна (10 - 11 юли).

Теодор Тодоров, който е със счупен нос, може да се наложи да играе с маска или да пропусне двубоите от финалите. От щаба на отбора ни съобщиха, че ще решат в последния момент дали Тодоров ще вземе участие в полуфинала срещу Белгия. Двубоят е в петък от 17,30 часа. Леки контузии на двубоите с Аржентина във Варна получиха и Андрей Жеков и Николай Пенчев, но те трябва да бъдат възстановени на 100% още за полуфинала срещу Белгия на 10 юли.

Сподели:

Коментари (0)

Бербатов: Спортът трябва да е национален приоритет, имам идеи, които да предложа

Бербатов: Спортът трябва да е национален приоритет, имам идеи, които да предложа

Съветникът по въпросите на младежта и спорта на служебния премиер призна, че първоначалното предложение е било за спортен министър, но той има много ангажименти с участие в различни фирми и компании, освен това пътува постоянно

България триумфира в отборната надпревара на Международния турнир в Естония

България триумфира в отборната надпревара на Международния турнир в Естония

Деа Емилова и Сияна Алекова спечелиха сбор от 201.600 точки. Сребърното отличие отиде при отбора на Италия със 194.300, а третото място е за Грузия със 194.200.

Джоргов взе бронз за България в дисциплина 12,5 км. на Световното по биатлон

Джоргов взе бронз за България в дисциплина 12,5 км. на Световното по биатлон

Българинът направи 3 грешки в четирите си стрелби. Той финишира на 3:23.9 минути от победителя Рихардс Лозберс от Латвия