16 Март, 2026

Волейболистите си направиха тренировка с Куба в Световната лига

Волейболистите си направиха тренировка с Куба в Световната лига

Отборът на България постигна нова победа над Куба в зала „Конгресна” във Варна. Този път възпитаниците на Пламен Константинов се наложиха с 3:1 (25:19, 25:19, 19:25, 25:17) гейма, като това бе седма победа в Световната лига за тях. Това е четвърти успех над Куба в група „С” на втора дивизия от Световната лига за националите след двете вчерашната победа и двете в Хавана. 

Победата изстреля волейболистите ни на върха в групата със седем победи и три загуби. Куба пък е на дъното с едва три успеха и девет загуби. Станислав Петков с 16 и Николай Пенчев с 14 бяха най-резултатните ни състезатели, а Марио Луис Ривера Санчес завърши с най-много точки за Куба – 13. Следващите мачове на националите ни ще бъдат на четвърти и пети юли срещу Аржентина отново във Варна. Българите се забавляваха с кубинците, а треньорът Пламен Константинов си позволи да изпробва различни смени и комбинации срещу безпомощните кубинци. 

Сподели:

Коментари (0)

Отборът на България по скокове на батут завоюва първо място в Нидерландия

Отборът на България по скокове на батут завоюва първо място в Нидерландия

Отборът ни в състав Христина Пенева, Марияна Узунова, Мариян Михалев и Калоян Петров изпревари съставите на Азербайджан и домакините от Нидерландия, които бяха изпратени съответно на второ и трето място

Спортисти от 13 държави пристигат в София за Международния турнир по олимпийско таекуондо

Спортисти от 13 държави пристигат в София за Международния турнир по олимпийско таекуондо

„Рамус София Оупън” стартира през 2014 г. с цел да популяризира таекуондо сред децата и учениците. А през последните години южнокорейското бойно изкуство привлича все повече желаещи да тренират.

Футболната легенда Стоичков е специален гост на Генералната асамблея на Европейските лиги

Футболната легенда Стоичков е специален гост на Генералната асамблея на Европейските лиги

Появата на иконата от световния футбол в залата предизвика истински фурор и огромно уважение сред високопоставените делегати от цяла Европа, съобщиха от Българската професионална футболна лига