22 Юни, 2026

​Безредици в Бразилия след позорната загуба на Миндиала

​Безредици в Бразилия след позорната загуба на Миндиала

По улиците на много бразилски градове се разразиха безредици след загубата на националния отбор на страната от Германия на полуфинала на световното първенство по футбол, предадоха информационните агенции.

В социалните мрежи се появиха снимки на хора, палещи бразилското знаме след мача.

В Сао Пауло хиляди бразилци излязоха по улиците. На снимки, публикувани в Twitter, се виждат пожари.

Засега не се съобщава за пострадали.

Полицията е употребила сълзотворен газ, за да разпръсне тълпата.

Съобщава се, че в Рио де Жанейро, където десетки хиляди хора наблюдаваха полуфинала на знаменития плаж Копакабана, също е имало инциденти.

Сподели:
Бразилия и Швейцария не успяха да победят в първите си мачове на Мондиала

Бразилия и Швейцария не успяха да победят в първите си мачове на Мондиала

Мечтата за нова световна футболна бразилска титла обаче може да се окаже илюзия след фалстарта 1:1 в играта с Мароко

Мондиал, пълен с рекорди и скандали, и наркоакция на втория ден

Мондиал, пълен с рекорди и скандали, и наркоакция на втория ден

Още по време на откриващата церемония в Торонто канадските привърженици създадоха първи мигове на напрежение, като освиркаха излизането на американския флаг на терена

Блясъкът на Световното по футбол на яркия фон на картелната криза в Мексико

Блясъкът на Световното по футбол на яркия фон на картелната криза в Мексико

Четири месеца след като спазъм от картелно насилие парализира Гуадалахара и околния щат Халиско, мексиканските власти организират охрана за много милиони долари, за да убедят света, че турнирът е безопасен

Коментари (0)