8 Юли, 2026

​Четирима германци ще се борят за “Златната топка”

​Четирима германци ще се борят за “Златната топка”

Томас Мюлер, Тони Кроос, Филип Лам и Матс Хумелс са в списъка на 10-е играчи, които влизат в надпреварата за “Златната топка”. Тя се присъждана на най-добрия играч на Световното първенство по футбол.

В класацията на претендентите са и трима аржентински играчи.

За сега Мюлер има пет отбелязани гола, но за да спечели престижната награда трябва да се разпише поне с един гол на финала срещу Аржентина. Само колумбийската звезда Хамес Родригес е реализирала шест гола на Мондиала. Той е единственият кандидат за наградата, въпреки че отборът му не се класира на тазгодишния полуфинал.

Лионел Меси води класацията за Аржентина с 4 гола. Неговият съотборник Хавиер Масчерано също има шанс да спечели “Златната топка”. Третият аржентинец е Анхел ди Мария, който не участва на полуфиналите заради травма, но може да го видим на резервната скамейка срещу Германия.

Бразилия номинира Неймар, който няма да участва в мача за третото място срещу Холандия. А лалетата избраха за свой фаворит Ариен Робен, който показва отлична игра във всички мачове досега.

Претендентите за “Златната ръкавица” пък са вратарят на Германия Мануел Нойер, бранителите на Аржентина - Серхио Ромеро и на Коста Рика - Хесус Навас.

Сподели:
Скандално! МОК отмени санкциите срещу Русия и върна руските спортисти на международните турнири

Скандално! МОК отмени санкциите срещу Русия и върна руските спортисти на международните турнири

От комитета заявиха, че Олимпийският комитет на Русия вече не включва в състава си регионални спортни организации от окупираните територии на Украйна

"ФИФА премина червената линия" - УЕФА за отменения червен картон на Балогън

"ФИФА премина червената линия" - УЕФА за отменения червен картон на Балогън

Решението е "безпрецедентно, неразбираемо и несправедливо"

Блатер: Накъде отиваш, ФИФА - червени картони не се отменят с политически обаждания

Блатер: Накъде отиваш, ФИФА - червени картони не се отменят с политически обаждания

Той реагира остро срещу намесата на Доналд Тръмп за отмяна на наказанието на Фоларин Балогун

Коментари (0)