25 Февруари, 2026

​Георги Марков: Орбан открива един от най-модерните стадиони в Европа, Челси ритат първи

​Георги Марков: Орбан открива един от най-модерните стадиони в Европа, Челси ритат първи

Унгарският министър-председател Виктор Орбан тази вечер ще открие един от най-модерните стадиони в Европа – свързан с популярния Будапещенски тим „Царенц-Варуш”. Това реално е третият стадион, който Орбан открива през тази година, след след стадиона "Пушкаш", академия на Балатон и стадиона на Дебрецен. Това обяви пред Faktor.bg бившият конституционен съдия Георги Марков. Той ще присъства на внушителното откриване, а след това ще гледа приятелска среща между английския гранд „Челси” и отбора на домакините.

Стадионът ще се казва „Групана Арена”, на името на една френска застрахователна фирма, която е основен спонсор на съоръжението. За такива спонсори Орбан е въвел специални финансови облекчения. Виктор Орбан вече два пъти подред печели парламентарните избори с 68% и е на път на 12 октомври да победи на местните избори във всички градове на Унгария. И това не е никак изненадващо, защото паралелно с цялостната му политика, проведе нова държавна политика в областта на спорта. Примерът на Орбан е важен за България. Искрено се надявам, че след предсрочните парламентарни избори, победителят, който се очертава Бойко Борисов да проведе именно една такава политика и в родния спорт и да го възроди, добави още Марков.

Сподели:

Коментари (0)

Зимна Олимпиада 2026  роди нови герои и чудеса!

Зимна Олимпиада 2026 роди нови герои и чудеса!

В Милано се написа красива история на спорта. Победи, рекорди, сензации и много борба

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Бронзовата ни медалистка дари свой състезателен екип на Олимпийския музей в Лозана

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Позицията идва след като Украйна също заяви, че ще бойкотира церемонията на 6 март във Верона. Киев реагира остро на решението да се позволи участие на шестима състезатели от Русия и четирима от Беларус.