25 Февруари, 2026

"Левски" ще се изправи срещу Байерн Мюнхен II на Рицарския остров

"Левски" ще се изправи срещу Байерн Мюнхен II на Рицарския остров

Момчетата на старши треньора Делио Роси ще играят общо 5 контроли.

Футболният отбор на "Левски" ще се изправи срещу "Байерн"-Мюнхен II по време на зимната си подготовка, която за първи път в историята на клуба ще се проведе в Малта. На Рицарския остров момчетата на старши треньора Делио Роси ще играят общо 5 контроли. „Сините" пристигат в Малта на 9 януари и ще останат там четири седмици.
На този етап са ясни 4 от съперниците на отбора. Първо Левски ще се изправи срещу шампиона на Малта - Хибърниънс. Следват мачове с осмия в украинското първенство Олександрия и втородивизионния Оренбург, където играе бившият български национал Благой Георгиев.
Името на четвъртия съперник на Левски още не е известно, но в последния си мач на малтийска територия „сините" ще играят срещу втория тим на Байерн. 
В състава на баварците е Феликс Гьотце - по-малкият брат на германския национал Марио Гьотце от Борусия (Дортмунд), който вкара победния гол за Бундестима във финала с Аржентина на световното първенство през 2014 г. в Бразилия.
В отбора е и 19-годишният Никлас Тарнат - син на бившия немски национал Михаел Тарнат. Помощник-треньор пък е Тобиас Швайнщайгер - брат на Бастиан Швайнщайгер. 
Сподели:

Коментари (0)

Зимна Олимпиада 2026  роди нови герои и чудеса!

Зимна Олимпиада 2026 роди нови герои и чудеса!

В Милано се написа красива история на спорта. Победи, рекорди, сензации и много борба

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Бронзовата ни медалистка дари свой състезателен екип на Олимпийския музей в Лозана

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Позицията идва след като Украйна също заяви, че ще бойкотира церемонията на 6 март във Верона. Киев реагира остро на решението да се позволи участие на шестима състезатели от Русия и четирима от Беларус.