3 Февруари, 2026

​Гришо се завърна в Топ 10 при мъжете в тениса

​Гришо се завърна в Топ 10 при мъжете в тениса

Най-добрата българска ракета Григор Димитров се изкачи с една позиция и вече е десети в световната ранглиста по тенис, която беше оповестена тази сутрин.

23-годишният Григор Димитров, който не участва в турнири през миналата седмица, остана с актив от 3465 точки.

Убедителен водач в класацията е шампионът от Откритото първенство на Австралия Новак Джокович (Сърбия) с 13045 точки. На второ място е Роджър Федерер (Швейцария) с 9205 точки, а Анди Мъри (Великобритания) с 5460 точки измести от третото място испанеца Рафаел Надал, който не успя да защити титлата си в Рио де Жанейро през миналата седмица и вече е четвърти с 5425 точки.

Челните десетки на световните ранглисти на АТП:

1. (1) Новак Джокович (Сърбия) - 13045 точки

2. (2) Роджър Федерер (Швейцария) - 9205 точки

3. (4) Анди Мъри (Великобритания) - 5460 точки

4. (3) Рафаел Надал (Испания) - 5425 точки

5. (5) Кей Нишикори (Япония) - 5205 точки

6. (6) Mилош Раонич (Канада) - 4980 точки

7. (7) Станислас Вавринка (Швейцария) - 4595 точки

8. (8) Toмаш Бердих (Чехия) - 4460 точки

9. (9) Давид Ферер (Испания) - 4185 точки

10.(11) Григор Димитров (България) - 3465 точки

Сподели:

Коментари (0)

Президентът на ФИФА призова за връщане на руските отбори в международните състезания

Президентът на ФИФА призова за връщане на руските отбори в международните състезания

Инфантино предложи руските клубове да бъдат допуснати до състезанията поне на ниво юношески и младежки отбори

Истината за състоянието на Шумахер: Вече се придвижва

Истината за състоянието на Шумахер: Вече се придвижва

Големият състезател, пострадал при ски инцидент в Алпите, е под грижите на медицински сестри и терапевти. Всичко това струва десетки хиляди евро седмично – доказателство за постоянните и всеотдайни усилия на близките му

Бойкот на Мондиал 2026: Ще го отменят ли политическите сблъсъци?

Бойкот на Мондиал 2026: Ще го отменят ли политическите сблъсъци?

„Отмяната на турнира ще се разглежда само като крайна мярка, за да може президентът Тръмп да преосмисли въпроса за Гренландия“, заяви приближения до Фридрих Мерц, член на Християндемократическия съюз Юрген Хард