Разследващият панел към Етичната комисия на ФИФА ще поиска по-големи наказания за бившия президент на ФИФА Сеп Блатер и бившия президент на УЕФА Мишел Платини, съобщи SkySports.
Двамата бяха наказани за по 8 години, но антикорупционният панел иска доживотни наказания за тях.
"Ние ще обжалваме решението пред апелативната комисия на ФИФА", заяви говорителят на Етичната комисия Андреас Бантел.
Блатер и Платини получиха забрани да участват и да посещават всякакви футболни събития до края на 2023 година, след като ФИФА ги призна за виновни за злоупотреба с власт във връзка с нерегламентираното плащане от Блатер към Платини на стойност 2 милиона долара, направено преди години.
Бившите шефове на международните футболни организации заявиха, че ще обжалват наказанията си.
Заради санкцията си Мишел Платини няма да може да участва в изборите за нов президент на ФИФА на 26 февруари тази година.
Още от Светът
Гришо излиза днес на корта след убедителна победа в първия кръг
Най-добрата ни тенис ракета ще се изправи срещу казакстанеца Тимофей Скатов
Президентът на УЕФА: Инфантино може да се откаже от битката за президент на ФИФА
"Вторият вариант е да се яви на изборите през март, но в този случай мисля, че ще има съперник"
Никола Цолов сяда в болид от Формула 1 още през тази седмица - на "Имола"
Тестът е насрочен за четвъртък и ще даде възможност на българина да натрупа първи практически опит с машина от най-високия клас на автомобилния спорт