21 Февруари, 2026

ФИФА наказа легендарния Бекенбауер с предупреждение и глоба

ФИФА наказа легендарния Бекенбауер с предупреждение и глоба

Франц Бекенбауер беше предупреден и глобен от независимата етична комисия на ФИФА. Санкциите са заради отказа му да съдейства в разследването на процедурата по избирането на домакините на световните първенства през 2018 и 2022 година.

Германецът, който е световен шампион като футболист и треньор, ще трябва да плати 7000 швейцарски франка.

От етичната комисия изтъкват в становището си, че неколкократно са канили Бекенбауер да съдейства. Той обаче не го направил. Затова през 2014 г. германецът беше отстранен за 90 дни от футбола.

Отделно Бекенбауер беше заподозрян в купуването на гласове за избора на Германия за домакин на световното първенство през 2006 г. Той отрече твърденията, но призна, че е направил грешка с плащането към ФИФА като част от финансовата гаранция за домакинството на световното първенство 2006 година.

Домакин на световното през 2018 г. стана Русия, а Катар ще приеме турнира през 2022 година.

Сподели:

Коментари (0)

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Позицията идва след като Украйна също заяви, че ще бойкотира церемонията на 6 март във Верона. Киев реагира остро на решението да се позволи участие на шестима състезатели от Русия и четирима от Беларус.

Киев бойкотира церемонията по откриването на Зимните параолимпийски игри, 2026 г.

Киев бойкотира церемонията по откриването на Зимните параолимпийски игри, 2026 г.

Решението е взето поради присъствието на руски и беларуски спортисти. Украйна също така настоява синьо-жълтият флаг да не се използва на официалното събитие.

 Културната история на източния хазарт

Културната история на източния хазарт

Как маджонгът се превърна от дворцова забава в символ на източната хазартна култура. Разгледайте историята, правилата и глобалното влияние.