7 Юни, 2026

Григор Димитров започва с неудобен съперник в Бризбейн

Българският тенисист Григор Димитров ще започне новия сезон с мач срещу неудобен съперник. Хасковлията среща Жил Симон в първия кръг в Бризбейн. Двамата ще играят за пети път, като до момента българинът няма победа. Срещу французина 28-ият в света е спечелил само един сет. Това се случва в единствения им двубой на твърди кортове през 2009 г. в Марсилия.

От тогава следват три поредни чисти успеха за Симон, който сега е на 15-ото място в ранглистата на АТП. Ако преодолее французина, Димитров ще играе с победителя от мача между сърбина Виктор Троицки и квалификант. В третия кръг на пътя на българина може да се окаже рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер. Българският тенисист започва с амбиция новия сезон. Той ще опита да се върне на пътя на успеха след разочароващото си представяне през 2015 г.

Сподели:
УЕФА напълно забрани на Русия участие във футболния сезон 2026/27

УЕФА напълно забрани на Русия участие във футболния сезон 2026/27

УЕФА отстрани Русия още през февруари 2022 г. след пълномащабното нахлуване в Украйна

ПСЖ изгони Мбапе, Меси и Неймар, превърна се в европейски гранд

ПСЖ изгони Мбапе, Меси и Неймар, превърна се в европейски гранд

Новия треньор на отбора Кристоф Галтие Кампос решава да сложи край на нездравата атмосфера, като въвеждат нови правила

Push известия: Настройте ги и не пропускайте промоции

Push известия: Настройте ги и не пропускайте промоции

Научете как да настроите push известията на телефона и компютъра си, за да получавате навреме информация за промоции, бонуси и специални оферти.

Коментари (0)