24 Юли, 2026

Григор Димитров започва участие на тенис турнира в Куинс

Григор Димитров

Българинът ще се опита да спечели титлата за втори път

Григор Димитров ще се опита да спечели за втори път турнира на тревни кортове в Куинс от категорията АТР 500 след триумфа си през 2014 г. Днес той излиза в първа среща срещу американеца Райън Харисън около 16 часа българско време. Димитров и Харисън са се срещали три пъти, но българинът води с две на една победи. Ако Григор днес победи, ще се изправи във втория кръг срещу Жулиен Бенето или Джеймс Уърд. Водач в схемата е лидерът в ранглистата Анди Мъри, а нашият тенисист е под номер шест. В турнира участват още Стан Вавринка, Милош Районич, Марин Чилич, Ник Кирьос. Григор ще се състезава и по двойки в партньорство с Жо-Вилфред Цонга и първите им съперници ще бъдат силните братя Боб и Майк Брайън.

Турнирът в Куинс е последен преди "Уимбълдън".

Сподели:
Лео Меси е номер 1 на Мондиала, заяви Федерацията по статистика

Лео Меси е номер 1 на Мондиала, заяви Федерацията по статистика

Индексът на IFFHS отдава особена тежест на представянето в елиминационната фаза. Според тях, истинската мярка за величието на един играч на световно първенство е способността му да блести, когато всеки мач е на живот и смърт.

Над 23 млн. подписа събра петиция за изгонването на Аржентина от Мондиал

Над 23 млн. подписа събра петиция за изгонването на Аржентина от Мондиал

Инициативата се е доближила до световен рекорд на „Гинес“ - през 1997 година призивът за опрощаване на дълговете на най-бедните държави в света е бил подкрепен от 24 319 181 души

FIFA пуска на следващото Световно първенство до 64 отбора: Politico разкри неочакваната причина

FIFA пуска на следващото Световно първенство до 64 отбора: Politico разкри неочакваната причина

Отбелязва се, че основният мотив е финансов. Разчита на огромната фенска база на Китай — страна с население над 1,4 милиарда души — което би донесло значителни допълнителни приходи

Коментари (0)