20 Юни, 2026

Гришо срази любимеца на австралийците, все по-близо до мач с Джокович

Григор Димитров стартира участието си на Откритото първенство на Австралия с победа срещу представителя на домакините Кристофър О'Конъл, №231 в световната тенис-ранглиста при мъжете. Гришо се наложи в отделните части със 7:6 (2), 6:3, 6:3.

Поставеният под №15 в схемата на турнира Гришо Димитров показа добра форма в първия мач от вечерната сесия на "Маргарет Корт Арина". Очакванията в тази част от потока са да се стигне до осминафинал между Димитров и Джокович, защитаващ титлата си от състезанието.

Макар и сочен за аутсайдер в мача, Кристофър О'Конъл затрудни сериозно Гришо в първия сет. Частта премина без пробиви като австралиецът отрази поредица от шансове за брейк на Григор. В решителния дълъг гейм Димитров разкри класата си на корта и се наложи със 7:2 точки. Така след тайбрек Гришо взе преднина спрямо О'Конъл - 1:0 сета. Неочаквано трудно начало на мача за Григор. Интересно беше дали опонентът на Димитров ще може да задържи високото ниво в играта си, предвид, че е номер 231 в ранглистата.

Вторият сет започна с пробив за Гришо. Световният номер 15 в тенис-ранглистата при мъжете намери верен ритъм за игра в двубоя. Постепенно Димитров включи турбото на корта, задържа подаванията си и проби още веднъж - 6:3 за Григор в частта.

В третия сет Гришо не остави шансове за обрат на О'Конъл, постигна ранен брейк и се наложи с 6:3. По този начин Димитров се класира за втория кръг на състезанието, където ще играе с Хьон Чун, номер 105 в тенис-ранглистата при мъжете. Григор е в долната част на схемата. Как се развиват отделните потоци може да видите ТУК.

Димитров е близо до голям мач с Джокович и шанс да детронира Ноле на кортовете в Мелбърн!

Сподели:
Бразилия и Швейцария не успяха да победят в първите си мачове на Мондиала

Бразилия и Швейцария не успяха да победят в първите си мачове на Мондиала

Мечтата за нова световна футболна бразилска титла обаче може да се окаже илюзия след фалстарта 1:1 в играта с Мароко

Мондиал, пълен с рекорди и скандали, и наркоакция на втория ден

Мондиал, пълен с рекорди и скандали, и наркоакция на втория ден

Още по време на откриващата церемония в Торонто канадските привърженици създадоха първи мигове на напрежение, като освиркаха излизането на американския флаг на терена

Блясъкът на Световното по футбол на яркия фон на картелната криза в Мексико

Блясъкът на Световното по футбол на яркия фон на картелната криза в Мексико

Четири месеца след като спазъм от картелно насилие парализира Гуадалахара и околния щат Халиско, мексиканските власти организират охрана за много милиони долари, за да убедят света, че турнирът е безопасен

Коментари (0)