25 Февруари, 2026

И Цвети Пиронкова аут от US Open

И Цвети Пиронкова аут от US Open

 

България завърши рано-рано представянето си на US Open, след като и най-добрата българска тенисистка отстъпи с 3:6, 3:6 срещу представителката на домакините Алисън Риск, която е 81-а в световната ранглиста. 

Пиронкова допусна ранен пробив, успя да го върне, но отново сбърка при свое подаване. При 5:3 Риск отново проби българката и така взе предимството на първия сервис в следващия сет.

Втората част бе белязана от серия последователни пробиви, чието начало бе дадено от Цвети. Българката обаче веднага загуби преднината си в следващия гейм. Риск удържа подаването си, а след това отново проби за 4:2.

Нов пробив на Пиронкова даде надежда, че мачът още не е решен. Последва спасяването на пет брейкбола на свой сервис от страна на българката, но при шестия тя капитулира и предаде мача с крайното 3:6, 3:6.

Така и вторият роден представител на US Open отпадна, след като по-рано и Григор Димитров бе победен на старта.

Поражението на Пиронкова значи и възможна загуба на мястото ѝ в топ 100, тъй като миналата година българката достигна до IV кръг (осминафинал) и имаше да защитава доста точки.

Сподели:

Коментари (0)

Зимна Олимпиада 2026  роди нови герои и чудеса!

Зимна Олимпиада 2026 роди нови герои и чудеса!

В Милано се написа красива история на спорта. Победи, рекорди, сензации и много борба

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Бронзовата ни медалистка дари свой състезателен екип на Олимпийския музей в Лозана

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Позицията идва след като Украйна също заяви, че ще бойкотира церемонията на 6 март във Верона. Киев реагира остро на решението да се позволи участие на шестима състезатели от Русия и четирима от Беларус.