26 Декември, 2025

Мартин Петров спори за трофей в битка с Барселона

Мартин Петров спори за трофей в битка с Барселона

 

И трите попадения в мача паднаха през първото полувреме. Серхио Гарсия откри в 9-ата минута, а Кристиан Алфонсо удвои в 23-ата. Той беше точен при добавката на удар на Мартин Петров, който беше отразен от вратаря Вилфрид.

В 31-ата минута ситуацията се повтори. Вилфрид отрази изстрел на Петров, а Алфонсо вкара при добавката. В 67-ата минута българинът беше заменен от Вакасо.

Купата на Каталуня е елиминационен турнир, организиран от Футболната федерация на Каталуня. Сега се провежда 24-ото издание на надпреварата.

На финала Еспаньол ще играе срещу Барселона, който в другия полуфинал победи Химнастик с 1:0 след гол на централния защитник Давид Ломбан.

Барселона и Еспаньол до момента са печелили по шест пъти Купата на Каталуня. Двата тима играха финал на турнира през 2011 г., който беше спечелен от “папагалите” с 3:0.

 

Сподели:

Коментари (0)

Шест от най-големите изненади в света на спорта през 2025 г.

Шест от най-големите изненади в света на спорта през 2025 г.

От триумфа на Кристъл Палас за Купата на Футболната асоциация до мечтания рейд на Валентин Вашеро в Шанхай

Българин, подвизаващ се във Франция, пренаписа историята на бадминтона

Българин, подвизаващ се във Франция, пренаписа историята на бадминтона

Христо Попов, завоювал трофея от Мастърс на 8-те най-добри в дисциплината, спечели в своята група без нито една загуба

Д-р Мадлена Бояджиева награди участниците в Коледния турнир по футбол за деца

Д-р Мадлена Бояджиева награди участниците в Коледния турнир по футбол за деца

В спортното събитие се включиха 5 отбора - ФК „Озрен“ - Голям извор, ФК „Вихър“ – Глогово, ФК „Пещера“ – Галата, ФК „Светкавица“ – Градежница и ДЮШ „Светкавица“ – Градежница