2 Юли, 2026

Мирела Демирева с исторически скок в Стокхолм

Мирела Демирева с исторически скок в Стокхолм
снимка: ЕПА/БГНЕС

Тя успя да скочи 200 сантиметра при третия си опит

Българката Мирела Демирева завърши на второ място в дисциплината скок височина на състезанието от Диамантената лига по лека атлетика в Стокхолм (Швеция), информира gong.bg. Олимпийската вицешампионка от Рио 2016 Демирева завърши с 200 сантиметра, които премина при третия си опит, като за първи път в кариерата си тя преодоля гросмайсторската граница.

Световната шампионка Мария Ласицкене (Русия) постигна 42-а поредна победа в официално състезание. Тя също завърши с 200 сантиметра, но от първия опит. Ласицкене няма загуба почти две години, като за последно остана втора на националния шампионат на Русия в Чебоксари на 23 юни 2016 г.
Трета се нареди представителката на домакините Ерика Кинсей със 194 сантиметра. 
Сподели:
Гришо излиза днес  срещу свой "кошмар" на Уимбълдън

Гришо излиза днес срещу свой "кошмар" на Уимбълдън

Най-добрата ни ракета ще се изправи срещу 18-ия в света Якуб Меншик от Чехия

На старта на Уимбълдън Григор Димитров повали квалификанта от Австралия

На старта на Уимбълдън Григор Димитров повали квалификанта от Австралия

Гришо сервира силно, завършвайки с 23 аса и шест двойни грешки. Той спечели 85% от точките на първи сервис, като направи 52 уинъра и 32 непредизвикани

ТОП 10 на най-абсурдните залози на Световни първенства

ТОП 10 на най-абсурдните залози на Световни първенства

Световното първенство по футбол винаги е било връхната точка на спортната еуфория, но за милиони фенове по света истинската тръпка често се крие извън стандартните прогнози за победа или равен. Главоломния растеж на хазартната индустрия и блокчейн технологиите, накараха пазарите за залози да достигнат невиждани нива на абсурдност.

Коментари (0)