30 Август, 2026

Нов рекорд за Гришо – стана 12-и в световната ранглиста

Григор Димитров се изкачи до рекордното за кариерата му 12-о място в индивидуалното класиране в световната ранглиста. В класирането на двойки тази седмица той е с 58 места по-нагоре и е 84-и.

Новото класиране на най-силния български тенисист е в резултат на силното му представяне на турнира в Рим от сериите "Мастърс 1000", където Димитров достигна полуфиналите и в индивидуалното състезание, и на двойки.

След победи над 17-ия (Томи Хаас) и 6-ия в света (Томаш Бердих) 23-годишният българин отстъпи на полуфиналите пред световния №1 Рафаел Надал (Испания), който пък бе надигран от Новак Джокович (Сърбия) на финала.

Следващото участие на Димитров ще е на Roland Garros в Париж.

Сподели:
Григор Димитров: Още много неща искам да постигна в спорта

Григор Димитров: Още много неща искам да постигна в спорта

"Да съм отново в основната схема значи много за мен", категоричен беше 35-годишният хасковлия.

Григор Димитров намери място в основната схема на US Open

Григор Димитров намери място в основната схема на US Open

Неговият съперник в решителния трети квалификационен кръг Ото Виртанен се отказа от двубоя - заради контузия в гърба преди началото на срещата

Гришо излиза днес на корта след убедителна победа в първия кръг

Гришо излиза днес на корта след убедителна победа в първия кръг

Най-добрата ни тенис ракета ще се изправи срещу казакстанеца Тимофей Скатов

Коментари (0)