28 Юни, 2026

Пиронкова и Каратанчева излизат заедно на US Open

Пиронкова и Каратанчева излизат заедно на US Open

Двете ни най-добри тенисистки Цветана Пиронкова и Сесил Каратанчева ще играят заедно на двойки на турнира от Големия шлем US Open. Това ще е първо участие на Пиронкова в този формат на надпреварата от 2012 г. насам.

В първия кръг двете българки ще срещнат №10 в схемата Су-Уей Сие от Тайван и Анастасия Родионова от Австралия.

Пиронкова и Каратанчева са играли доста пъти заедно в турнири от Шлема и на ITF. За последно те стигнаха втори кръг в Лондон през 2010 година.

Турнирът в Ню Йорк започна днес и ще продължи две седмици.  

Сподели:
Феноменален Никола Цолов! Четвърта победа във Формула 2 и броени точки от върха

Феноменален Никола Цолов! Четвърта победа във Формула 2 и броени точки от върха

В борбата за позиция между Цолов и Мини пострада предното крило на българина, което не му попречи да продължи участието си в надпреварата

След драматичен двубой България победи Канада в Лигата на нациите

След драматичен двубой България победи Канада в Лигата на нациите

Волейболистите на селекционера Джанлоренцо Бленджини показаха характер и се наложиха с 3:2 (25:27, 25:22, 21:25, 25:19, 15:11) в третата си среща от турнира в Група 6, играна в зала „Арена Стожице“ в Любляна, Словения

Лора Христова грабна златото от "Старта на звездите" в Италия

Лора Христова грабна златото от "Старта на звездите" в Италия

Българската състезателка по биатлон направи перфектно участие, след като още в квалификациите загатна, че е във супер форма, макар и през лятото

Коментари (0)