6 Февруари, 2026

С 4:0 Испания изсвири погребалния марш на Италия

С 4:0 Испания изсвири погребалния марш на Италия

Тя стана първият отбор, защитил титлата си  за втори път на първенство на Стария континент. Испанците направиха това с най-убедителната победа на финал в историята на шампионатите. В четиригодишния цикъл пък бе спечелена и световната корона.

„Скуадра адзура" получи мечтаното преди двубоя - да владее повече топката от своя съперник, но и това не се оказа панацеята срещу „Ла Фурия".

Още в 14-ата минута Иниеста изведе Фабрегас отдясно в наказателното поле, той почти от аутлинията успя да центрира право на главата на Давид Силва, който от шест-седем метра я заби във вратата за 1:0.

В 41-ата минута левият бек Жорди Алба спринтира почти от центъра на терена и бе изведен по конец от магьосника Шави сам срещу Буфон, като за него бе детска играчка да простреля Буфон - 2:0.

След ранната принудителна смяна на Киелини последва ново нещастие за тима на Чезаре Прандели - само 5 минути след като влезе като смяна Тиаго Мота се хвана за задната част на бедрото и остави своите с 10 души да се мъчат срещу развилнелите се през втората част испанци.

Две други смени в отсрещния лагер докараха нещата до разгром за „адзурите". В 84-ата минута Фернандо Торес отбеляза във втори пореден финал - италианските халфове загубиха топката, тя бързо стигна до Хлапето и то с лекота преодоля Буфон за 3:0.

Две минути преди края на редовното време Торес се измъкна отново от защитата и този път даде възможност на Хуан Мата да обере лаврите за крайното 4:0.

Сподели:

Коментари (0)

Президентът на ФИФА призова за връщане на руските отбори в международните състезания

Президентът на ФИФА призова за връщане на руските отбори в международните състезания

Инфантино предложи руските клубове да бъдат допуснати до състезанията поне на ниво юношески и младежки отбори

Истината за състоянието на Шумахер: Вече се придвижва

Истината за състоянието на Шумахер: Вече се придвижва

Големият състезател, пострадал при ски инцидент в Алпите, е под грижите на медицински сестри и терапевти. Всичко това струва десетки хиляди евро седмично – доказателство за постоянните и всеотдайни усилия на близките му

Бойкот на Мондиал 2026: Ще го отменят ли политическите сблъсъци?

Бойкот на Мондиал 2026: Ще го отменят ли политическите сблъсъци?

„Отмяната на турнира ще се разглежда само като крайна мярка, за да може президентът Тръмп да преосмисли въпроса за Гренландия“, заяви приближения до Фридрих Мерц, член на Християндемократическия съюз Юрген Хард