Най-добрата ни състезателка по сноуборд - Александра Жекова, постигна второ време в квалификациите за Световната купа в Солитюд (САЩ) и по този начин се класира за четвъртфиналите в надпреварата.
Представителката ни в сноубордкроса бе изпреварена само от Ема Самкова от Чехия. Трета остана Линдзи Джакобелис от САЩ.
Жекова записа време 1:17.36 след първия манш и така се класира сред 24-те най-добри в Солитюд.
Финалът в дисциплината е в събота.
Още от Светът
В Русия се оплакаха от „врагове“ в УЕФА, отрязаха Пирло за треньор на Италия заради руска връзка
Кандидатурата на бившия национал на адзурите Андреа Пирло е предизвикала полемика заради ролята му на глобален посланик на руската букмейкърска компания „Фонбет“
Николай Цолов отпадна от Формула 2 след сблъсък на пистата „Хунгароринг“
Инцидентът се оказа в полза на основния съперник на Цолов за титлата – Габриеле Мини, който се възползва от ситуацията и спечели състезанието
Лео Меси е номер 1 на Мондиала, заяви Федерацията по статистика
Индексът на IFFHS отдава особена тежест на представянето в елиминационната фаза. Според тях, истинската мярка за величието на един играч на световно първенство е способността му да блести, когато всеки мач е на живот и смърт.