За първи път от трибуните го подкрепяше неговата приятелка Мария Шарапова, която също остана доволна от победата с 4:6, 6:2, 7:6(4). Очаквано въпросът относно присъствието на Маша не подмина Гришо след края на мача. Той също така сподели очакванията си за днешния сблъсък с Лейтън Хюит, както и своя поглед върху двубоя срещу Села.
"Дуди Села не е никак лесен противник и на бързи настилки играе много добре. Много съм щастлив, че постигнах победа и продължавам напред. Определено трябва да подобря някои от нещата, които показах днес", призна Димитров. "Условията бяха трудни, накрая стана тъчно и дори не виждах топката добре. Ще се опитам да покажа по-висока ефективност при реализирането на точки за пробив. Също така водех с пробив, имах сервис и можех да се справя далеч по-добре. Може би избързвах и това не ми помогна", продължи той.
"Победата си е победа", все пак подчерта той. "Няма много време за анализи, тъй като следващият ми мач е утре. Ще се опитам да почина и да се подготвя максимално добре. Лейтън е страхотен боец, напоследък се намира във форма и се надявам, че ще направим хубав мач", пожела си българинът.
"Подкрепата на публиката ми вдъхва увереност, обичам този турнир и се радвам, че съм тук", добави Гришо, който през миналата година достигна до полуфинал в Куинс. "Тази надпревара има своята голяма история и когато излезеш на корта можеш да я почувства. За мен той е специален, чувствам се много добре и се надявам, че ще успея да спечеля титлата", още веднъж не скри мечтите си Григор.
Макар и типично резервиран, що се отнася до въпросите за Шарапова, хасковлията все пак призна, че нейното присъствие му вдъхва увереност. "Няма напрежение, уверен съм. Тя е до мен и се радвам, че бе тук." Мачът срещу бившия №1 Лейтън Хюит е трети по програма на централния корт и ще започне някъде около 17:00 - 18:00 часа българско време, като отново ще може да се наблюдава в ефира на Евроспор.
Напиши коментар
Напиши коментар
Шест от най-големите изненади в света на спорта през 2025 г.
- 25 Декември, 2025
От триумфа на Кристъл Палас за Купата на Футболната асоциация до мечтания рейд на Валентин Вашеро в Шанхай
Българин, подвизаващ се във Франция, пренаписа историята на бадминтона
- 24 Декември, 2025
Христо Попов, завоювал трофея от Мастърс на 8-те най-добри в дисциплината, спечели в своята група без нито една загуба
Д-р Мадлена Бояджиева награди участниците в Коледния турнир по футбол за деца
- 15 Декември, 2025
В спортното събитие се включиха 5 отбора - ФК „Озрен“ - Голям извор, ФК „Вихър“ – Глогово, ФК „Пещера“ – Галата, ФК „Светкавица“ – Градежница и ДЮШ „Светкавица“ – Градежница


Коментари (0)