Българският сноубордист Радослав Янков спечели втората си победа в Световната купа. Той постигна успеха в паралелния слалом в Бад Гщайн.
Янков записа историческия си първи триумф в Кареца, Италия преди месец.
Сега българинът спечели убедително финала. В спора за златния медал той изпревари с 1,79 секунди италианеца Маурицио Бормолини.
Третото място зае друг италианец - Мирко Феличети. Той надделя в надпреварата с австриеца Бенямин Карл.
Янков е начело в Световната купа с 2290 точки. Втори с 1440 е Феличети, следван от сънародника си Кристоф Мик с 1424. Мик отпадна в квалификацията и остана 33-и в паралелния слалом.
В топ пет влизат още двама италианци - Бромолини и Роналд Фишналер.
Още от Светът
Блясъкът на Световното по футбол на яркия фон на картелната криза в Мексико
Четири месеца след като спазъм от картелно насилие парализира Гуадалахара и околния щат Халиско, мексиканските власти организират охрана за много милиони долари, за да убедят света, че турнирът е безопасен
Мондиал 2026: Световното в Америка, което променя футбола завинаги
48 отбора, 104 мача, рекордни приходи –с домакинството на три страни - САЩ, Канада и Мексико, започва нова ера в историята на футбола
УЕФА напълно забрани на Русия участие във футболния сезон 2026/27
УЕФА отстрани Русия още през февруари 2022 г. след пълномащабното нахлуване в Украйна