Невероятна драма лиши българския шампион Лудогорец от заслужено равенство на "Анфийлд" срещу Ливърпул. Изключително спорна дузпа в последните секунди донесе успеха на мърсисайдския гранд с 2:1.
Тя беше дадена за нарушение на вратаря Милан Борян след грешка на Александър Александров, но фаулът на канадеца беше доста спорен.
Резултатът бе открит от Марио Балотели в 82-та минута, но секунди преди края на редовното време резервата Дани Абало изравни, материализирайки отлична атака на орлите. Така се стигна до 93-та минута, в която драмата стана пълна.
Александър Александров върна нескопосано топката към вратаря Борян, който също сбърка и позволи топката да му бъде отнета от Хави Манкийо. Последва падане на играча на Ливърпул, който не застрашаваше пряко вратата на орлите и съдията посочи бялата точка, от която Джерард оформи крайното 2:1 за мърсисайдци. На ТВ повторенията обаче се видя, че дузпа нямаше.
Така англичаните взеха победата и лишиха Лудогорец от заслужена първа точка в Шампионската лига.
Още от Светът
Григор Димитров: Още много неща искам да постигна в спорта
"Да съм отново в основната схема значи много за мен", категоричен беше 35-годишният хасковлия.
Григор Димитров намери място в основната схема на US Open
Неговият съперник в решителния трети квалификационен кръг Ото Виртанен се отказа от двубоя - заради контузия в гърба преди началото на срещата
Гришо излиза днес на корта след убедителна победа в първия кръг
Най-добрата ни тенис ракета ще се изправи срещу казакстанеца Тимофей Скатов