Стилиян Петров се завръща в "Астън Вила" като помощник треньор. Това разкри мениджърът на тима от Бирмингам Тим Шърууд.
"Стилиян може да даде адски много на този клуб. Не го вкарвам в щаба в ролята на талисман или нещо подобно - той може да е много полезен на момчетата, обяви Шърууд. - Той познава футболистите, всички го уважават. Винаги съм смятал, че е важно да се обградиш с хора, които разбират същността на клуба. Петров вече е добре и няма търпение да започне работа, така че аз ще се възползвам от услугите му."
В началото на тази година Стилиян обяви, че окончателно е победил рака. Рекордьорът по мачове за националния отбор приключи с футбола преди две години, след като бе диагностициран с остра форма на левкемия. След това - когато състоянието му се подобри, за кратко той бе треньор на втория отбор на "Вила". През миналата година той започна и да играе - в аматьорските лиги в родината на футбола.
През месец май Стилиян ще се завърне в България като посланик на европейското първенство за юноши до 17 г., на което страната ни е домакин.
Още от Светът
България изпадна от женската волейболна Лига на нациите след загуба от Германия
Нашите волейболистки изпуснаха шансовете си да останат и догодина в Лигата на нациите и заради миналите два мача, когато повеждахме на Чехия и Франция, но загубихме. Започва обаче подготовката за Европейското първенство по волейбол
Стилияна Николова спечели злато на лента и сребро на бухалки на Световната купа в Милано
В надпреварата при ансамблите България остана без медал
Скандално! МОК отмени санкциите срещу Русия и върна руските спортисти на международните турнири
От комитета заявиха, че Олимпийският комитет на Русия вече не включва в състава си регионални спортни организации от окупираните територии на Украйна