Николов: Чупим рекорди по внос на ток, от лидери станахме зависими
Ние имаме много голям потенциал в сектор енергетика, включително и достатъчно качествени активи, които наследихме, но стигнахме дотам да нямаме дни наред ток
Ние имаме много голям потенциал в сектор енергетика, включително и достатъчно качествени активи, които наследихме, но стигнахме дотам да нямаме дни наред ток
Енергийната борса затвори в събота при средна цена от 218,95 лв. за мегаватчас - цена с 22% по-висока от предходния ден
"В първите дни на годината виждаме, че хлебопроизводители и ресторантьори вече вдигат цените"
"Необходимо е правителството, независимо дали е служебно или редовно, да има конкретен план"
Посочи и предприетите от Министерство на енергетиката мерки по време на прекъсванията
"Има различни причини за повишаването за цените на тока и горивата", каза Руслан Стефанов
Бюджетната комисия, председателствана от Асен Василев от ПП-ДБ не прие разглеждането на мораториума на цените на тока
Част от най-големия град Тираспол, както и по-малки градове и села, ще останат изцяло без ток
През януари Румъния ще осигури до 62% от нуждите на страната от електроенергия
Цените на топлинната енергия остават непроменени
"Ще си решават “на тъмно”, без публичност и обществен контрол"
Не се очаква скок на цената на парното
Край на кризата с тъмни селища, всички аварии са отстранени
На фона на ресурсите, които се изсипват към ЕРП-тата, е огромен цинизъм искането за 9% увеличение на цените
Тежките снеговалежи и неотстранени повреди в електропреносната мрежа продължават да създават проблеми на домакинствата
„Ако има нарушения, в рамките на закона, санкциите следва да бъдат най-строги“, допълни той
Ние от ГЕРБ сме гарант, че нищо няма да бъде “заметено”, ще разнищим казуса, казва народният представител
Премиерът е разговарял с кметовете на Габрово, Троян и Тетевен за нуждите от съдействие от страната на държавата.
По последни данни от “Електрохолд”, електоподаването следва да бъде възстановено към средата на деня, до тогава ски зоната остава затворена
Лошото управление на системите е една от причините за поскъпването на електроенергията у нас от 1 януари 2025 година

