31 Март, 2026

"Треска за злато" след потопа в Царево - хора копаят за банкноти и кюлчета, полицията - въведе КПП-та

"Треска за злато" след потопа в Царево - хора копаят за банкноти и кюлчета, полицията - въведе КПП-та

снимка: стоп кадър от БНТ

По информация на властите няма официален сигнал за въпросния сейф, но вече е ясно кои са представители на фирмата, които са го изгубили. Част от паспортите им, които са били в сейфа, са излували от морето

Трети ден след бедствието в Царево продължава възстановяването от водния потоп. По първоначални разчети щетите са за над 50 млн. лв. В същото време отново се очаква влошаване на метеорологичната обстановка в началото на следващата седмица.

От вчера в Царево кипи едно необичайно явление, станало известно в социалните мрежи като "треска за злато", съобщава БНТ. Голямо оживление през късните часове имаше на плажа и крайбрежната алея, където много хора се впуснаха да търсят пари, след като стана ясно, че сейф е отнесен от морето. В действителност екипът на обществената медия видя доста хора, които се връщаха от плажа, изкопали банкноти от по 50 и 100 лева.

Търсенето продължи до късните часове на нощта, между скалите, което е изключително опасно. Затова от рано сутринта полицията изгради пропускателни пунктове на крайбрежната алея и в началото на Царево.

По информация на полицията няма официален сигнал за въпросния сейф, но днес екипът ни разговаря с представители на фирмата, които са го изгубили. Част от паспортите им, които са били в сейфа, са излували от морето. Полицията проверява и всеки, който влиза в града, тъй като продължават да идват коли и хора от различни градове в областта. 

Иначе основната задача пред кризисния щаб в момента е да почисти всички дерета заради очакваните интензивни валежи до вторник.

Сподели:

Коментари (0)

Връхлита ни студен циклон, от неделя - пролетни температури

Връхлита ни студен циклон, от неделя - пролетни температури

До края на тази седмицата времето остава динамично, с повече валежи от дъжд, а по високите места и от сняг

Николай Вълканов: Далече сме от кризата, рано е да говорим за поскъпване на храните

Николай Вълканов: Далече сме от кризата, рано е да говорим за поскъпване на храните

По неговите думи скок на цените на храните до средата на годината, трудно е да се прогнозира какво ще се случи в бъдеще, защото е обвързано с редица външни фактори, като войната в Иран

WSJ: Украйна търси в Близкия изток нови богати съюзници, за да се защити от Русия

WSJ: Украйна търси в Близкия изток нови богати съюзници, за да се защити от Русия

Украинският президент, който е начело на страна, водеща собствена война срещу дроновете, рекламира военния опит и отбранителните технологии на Украйна