31 Март, 2026

ЦИК обяви поименния състав на 51-ия парламент - Борисов и Петков влизат като депутати от София

ЦИК обяви поименния състав на 51-ия парламент - Борисов и Петков влизат като депутати от София

Снимка: БГНЕС

Пеевски предпочете листата в Благоевград

ЦИК обяви окончателния състав на парламента - вече е ясно кои многомандатни избирателни райони ще представляват народните представители, избрани в две кандидат-депутатски листи.

Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов избра да е представител от 25-и МИР в София и освободи място в листата в Пловдив, където също беше избран за депутат.

Съпредседателите на "Продължаваме промяната-Демократична България" Асен Василев и Кирил Петков ще са депутати съответно от Хасково и от София.

Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов избра да представлява Варна като народен представител.

Делян Пеевски от ДПС-Ново начало предпочете листата в Благоевград и освободи място в Хасково.

Лидерът на партия МЕЧ Радостин Василев ще е депутат от 25-ти МИР в София, като се отказа от район Пловдив.

Джевдет Чакъров от Алианса за права и свободи посочи пред ЦИК, че ще е депутат от Силистра.

Тошко Йорданов предпочете листата на "Има такъв народ" във Варна и освободи място в Бургас.

Освен това отказалата се вчера да е депутат от "Има такъв народ" в Плевен Христинка Иванова днес оттегли заявлението си и пожела отново да бъде върната в листата на партията.

Мехмед Зейнел от старозагорската листа на ДПС-Ново начало се отказа от мандата си и бе заличен от списъка. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Украйна все още планира да закупи руски реактори от България 

Зеленски: Украйна все още планира да закупи руски реактори от България 

Той е убеден, че България „може да помага както на украинците, така и да експортира тази помощ към други страни, включително Източна Европа и Молдова, която страда от голям енергиен дефицит"

България и Украйна подписаха 10-годишно споразумение за сигурност

България и Украйна подписаха 10-годишно споразумение за сигурност

По отношение на реакторите от АЕЦ „Белене“ Гюров каза, че българският парламент е този, който следва да се произнесе по темата

МВР: Заместник-министър Анчев е спазил сроковете за излизане от управите на дружества, в които е участвал

МВР: Заместник-министър Анчев е спазил сроковете за излизане от управите на дружества, в които е участвал

Той е подал три заявления за отстраняване на несъвместимостите, свързани със заемането на поста му