За първа година от много години насам Българската православна църква премести празника Игнажден от традиционната дата 20 декември, на 19 декември, събота.
Промяната е отразена в църковния календар за 2015 г. Според източници от Светия синод, промяната е направена нарочно, по Цариградски Типик*, от сливенския митрополит Йоаникий, който прави календариума.
Съветът на някои свещеници е миряните да празнуват деня така, както го диктува сърцето им.
*Съществуват два Типика (устави) - Цариградския, който ползва нашата БПЦ, и Йерусалимския типик, който се ползва само в манастирите в България, а също и от някои поместни църкви като Руска и Сръбска.
Още от Вяра и демони
Папата: Войната никога не е била благословена от Бога
"Създателят ни е дарил разум и свободна воля, за да решаваме конфликтите като човешки същества, а не като зверове"
Даниил подкрепи позицията на Радев за руския патриарх, синодът - не
Според Даниил отказът на Радев да подкрепи европейските санкции е правилно решение
Даниил заговори от името на Кирил, мълчи за българския национален интерес
Българският патриарх посочи, че постъпката на премиера Румен Радев да защити руския патриарх е смела, очаква протоколна среща с новото правителствона