19 Май, 2026

10 микроземетресения тази нощ

10 микроземетресения тази нощ

Всичките са били с магнитуд от под 2 по скалата на Рихтер и не са усетени от хората

През нощта на територията на страната са регистрирани 10 микроземетресения. Това заяви пред Нова проф. д-р Николай Милошев, директор на Геофизичния институт към БАН.

Всичките микротрусове са били с магнитуд от под 2 по скалата на Рихтер и не са усетени от хората.

По думите на Милошев след вчерашното земетресение с магнитуд от 4.1 по Рихтер, регистрирано в района на Гоце Делчев, ситуацията се нормализира.

Припомняме, вчерашното земетресение беше регистрирано в 17.17 часа на 18 километра от Гоце Делчев, в землището на село Брезница. Трусът беше с магнитуд от 4.1 по Рихтер и дълбочина от 2 километра. Земетресението беше усетено в доста градове в Южна и Централна България, включително и по високите етажи на сгради в столицата.

Около час след земетресението беше регистриран и втори трус в района на Банско. Трусът беше с магнитуд от 3.4 по скалата на Рихтер и на дълбочина от 15 километра.
Сподели:

Коментари (0)

Милошев се похвали: До седмица създаваме организация за домакинството на „Евровизия" през 2027

Милошев се похвали: До седмица създаваме организация за домакинството на „Евровизия" през 2027

Министърът на културата изрази своята вътрешна увереност, че България ще се справи добре с този сериозен ангажимент, изтъквай желанието на Пловдив, Варна и Бургас да са домакини на песенния фестивал

На вниманието на шофьорите: Временно променят движението по АМ „Струма“ и преди „Кулата“

На вниманието на шофьорите: Временно променят движението по АМ „Струма“ и преди „Кулата“

По-рано бе съобщено от АПИ и за временни промени по някои пътища в Софийска област и за стеснения в движението по АМ "Тракия"

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

Старшият експерт от „Фонд за дивата природа“ (WWF) Александър Дуцов препоръча в подобни райони хората да не се движат сами, да бъдат в група и да вдигат шум, за да не изненадват дивите животни и да намаляват риска от среща