1 Февруари, 2026

100 лева глоба за мъж, изплюл се в лицето на жена, защото разстроила дъщеря му

100 лева глоба за мъж, изплюл се в лицето на жена, защото разстроила дъщеря му

Наплютата жена ангажирала адвокат

Управител на транспортна фирма от Пловдив ще трябва да плати глоба в размер на 100 лв., защото се изплюл в лицето на жена, която разстроила малолетната му дъщеря. Грозните сцени се разиграли на публично място и санкцията е по Указа за борба с дребното хулиганство.

На 15 юни около 23 ч. мъжът бил с компания на ресторант. По същото време на детската площадка към заведението се намирала майка, която направила забележка на дъщеря му. Момичето се разплакало и се върнало при баща си.

Щом разбрал какво се случва, той излязъл да потърси сметка на жената. Бил афектиран и се изплюл в лицето ѝ, след което се прибрал обратно в ресторанта. Това се случило пред очите на съпруга на майката, както и на компанията на нарушителя, която излязла да види какво ще се случи.

Наплютата жена ангажирала адвокат, който подал жалба в Районната прокуратура. Започнала проверка, а на 11 октомври представител на държавното обвинение отказал да образува досъдебно производство. Изпратил препис от постановлението на началника на Второ районно управление, за да бъде наказан нарушителят по реда на УБДХ. 

Пред Районния съд нарушителят неколкократно е изразил съжаление за непристойната проява. Според магистратите тя е била еднократна и спонтанна. По тази причина те са преценили, че най-справедливото наказание в случая е глоба, пише 24plovdiv.
Сподели:

Коментари (0)

ОМО „Илинден“ опита да се легализира като неправителствена организация, отрязаха ги

ОМО „Илинден“ опита да се легализира като неправителствена организация, отрязаха ги

Учредителите са определили сдружението като обединение в частна полза, а същевременно набелязаните цели и средства за тяхното постигане са отправени към неограничен кръг правни субекти.

Европол и България разбиха престъпна мрежа за контрабанда на мигранти

Европол и България разбиха престъпна мрежа за контрабанда на мигранти

Мрежата е функционирала по пирамидален модел, като участниците са изпълнявали различни роли. Ядрото ѝ, базирано в София, е било съставено основно от български и сирийски граждани.

Асен Василев губи делото срещу Тошко Йорданов за 250 000 лева - съдеше го за злепоставяне

Асен Василев губи делото срещу Тошко Йорданов за 250 000 лева - съдеше го за злепоставяне

Йорданов заяви, че в миналото Асен Василев е откраднал интелектуална собственост от фирма. Доказателствата сочат, че твърдението му е вярно. Междувременно Василев е създал пречки за събирането на доказателства, Сега лидерът на ПП е осъден да плати на Йорданов 5779 евро, за съдебни разноски.