Наплютата жена ангажирала адвокат
Управител на транспортна фирма от Пловдив ще трябва да плати глоба в размер на 100 лв., защото се изплюл в лицето на жена, която разстроила малолетната му дъщеря. Грозните сцени се разиграли на публично място и санкцията е по Указа за борба с дребното хулиганство.
На 15 юни около 23 ч. мъжът бил с компания на ресторант. По същото време на детската площадка към заведението се намирала майка, която направила забележка на дъщеря му. Момичето се разплакало и се върнало при баща си.
Щом разбрал какво се случва, той излязъл да потърси сметка на жената. Бил афектиран и се изплюл в лицето ѝ, след което се прибрал обратно в ресторанта. Това се случило пред очите на съпруга на майката, както и на компанията на нарушителя, която излязла да види какво ще се случи.
Наплютата жена ангажирала адвокат, който подал жалба в Районната прокуратура. Започнала проверка, а на 11 октомври представител на държавното обвинение отказал да образува досъдебно производство. Изпратил препис от постановлението на началника на Второ районно управление, за да бъде наказан нарушителят по реда на УБДХ.
Пред Районния съд нарушителят неколкократно е изразил съжаление за непристойната проява. Според магистратите тя е била еднократна и спонтанна. По тази причина те са преценили, че най-справедливото наказание в случая е глоба, пише 24plovdiv.
Фактор
На 15 юни около 23 ч. мъжът бил с компания на ресторант. По същото време на детската площадка към заведението се намирала майка, която направила забележка на дъщеря му. Момичето се разплакало и се върнало при баща си.
Щом разбрал какво се случва, той излязъл да потърси сметка на жената. Бил афектиран и се изплюл в лицето ѝ, след което се прибрал обратно в ресторанта. Това се случило пред очите на съпруга на майката, както и на компанията на нарушителя, която излязла да види какво ще се случи.
Наплютата жена ангажирала адвокат, който подал жалба в Районната прокуратура. Започнала проверка, а на 11 октомври представител на държавното обвинение отказал да образува досъдебно производство. Изпратил препис от постановлението на началника на Второ районно управление, за да бъде наказан нарушителят по реда на УБДХ.
Пред Районния съд нарушителят неколкократно е изразил съжаление за непристойната проява. Според магистратите тя е била еднократна и спонтанна. По тази причина те са преценили, че най-справедливото наказание в случая е глоба, пише 24plovdiv.
Още от Закон и ред
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата
Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината
КС отмени спорното решение за Съвета за мир на Тръмп: парламентът е надхвърлил правомощията си
Конституционните съдии единодушно приеха, че Народното събрание не може чрез свои решения да задължава Министерския съвет да инициира процедура по ратифициране на международен договор
Документите говорят: Има връзка между престъпните мрежи на Петьо Еврото и Нотариуса, според таен свидетел
Според бившата съпруга на Нотариуса същият юрист е посещавал редовно частния „SS клуб“ и заедно с Божанов е „оправял дела“. По-рано тази година прокуратурата също го освети като защитен свидетел, но по дело срещу Еврото