Полицаите са решили тези пари да дарят за благотворителна кауза, която ще обявят в началото на следващата година
Къде се губят едни 16 милиона лв. от общо 100 милиона лв., дадени от властта и защо полицаите ще получат по 100 лв. Коледни бонуси, вместо по 385 лв., по техни сметки бяха въпросите, които коментира за "България он Еър" зам.-председателят на синдиката на МВР Илия Кузманов.
"Полицаите биват изкарвани като хора, които говорят само за пари. Но това не е така. Ние говорим за изпълнение на обещание на премиера Бойко Борисов още в началото на годината. Много интересно, че вчера се навършиха 10 години от първия ни протест, провокиран от унизително отношение. Коледният ни бонус от 100 лева е и оценка за свършената ни работа през годината. Това е много, много ниска оценка. Господин Борисов оцени нашите усилия и се постигна добър резултат с него, когато разговаряхме. Тогава ние изразихме съмнение, че властта може да изпълни договорените условия. Оказахме се прави. Бяха ни обещани 100 милиона, но 16 от тях липсват", отбеляза Кузманов.
Той заяви, че формално не могат да откажат тези пари, но са решили да ги съберат и да ги дарят за благотворителна кауза, която ще стане ясна в началото на следващата година.
Вчера синдикатите дадоха ултиматум на властта, с питане как се харчат парите за МВР. Министър Младен Маринов им отговори, че коледните бонуси ще са 100 лева, тъй като за повече няма пари, а очакванията им трябвало да бъдат адекватни.
Фактор
"Полицаите биват изкарвани като хора, които говорят само за пари. Но това не е така. Ние говорим за изпълнение на обещание на премиера Бойко Борисов още в началото на годината. Много интересно, че вчера се навършиха 10 години от първия ни протест, провокиран от унизително отношение. Коледният ни бонус от 100 лева е и оценка за свършената ни работа през годината. Това е много, много ниска оценка. Господин Борисов оцени нашите усилия и се постигна добър резултат с него, когато разговаряхме. Тогава ние изразихме съмнение, че властта може да изпълни договорените условия. Оказахме се прави. Бяха ни обещани 100 милиона, но 16 от тях липсват", отбеляза Кузманов.
Той заяви, че формално не могат да откажат тези пари, но са решили да ги съберат и да ги дарят за благотворителна кауза, която ще стане ясна в началото на следващата година.
Вчера синдикатите дадоха ултиматум на властта, с питане как се харчат парите за МВР. Министър Младен Маринов им отговори, че коледните бонуси ще са 100 лева, тъй като за повече няма пари, а очакванията им трябвало да бъдат адекватни.
Още от България
"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент
Ако кандидатът ни е достатъчно силен и разпознаваем, той може да събере много сериозна подкрепа, особено на фона на очевидно сгромолясващото се пред нас управление на Радев, заяви Костадин Костадинов
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен
В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него