31 Януари, 2026

12 души са ранени при нападение с нож на главната жп гара в Хамбург

12 души са ранени при нападение с нож на главната жп гара в Хамбург

Снимка: ЕПА/БГНЕС, АРХИВ

Това съобщиха от местните полиция и пожарна, предаде АФП

12 души бяха ранени при нападение с нож на главната жп гара в северния германски град Хамбург, съобщиха от местните полиция и пожарна, предаде АФП.

„Според първоначалната информация, един човек е ранил няколко души с нож на главната жп гара“, съобщиха от полицията в Хамбург в X.

Говорител на пожарната в Хамбург съобщи, че 12 души са ранени, а някои от ранените са в критично състояние. 

За нападението с нож на централната железопътна гара в северния германски град Хамбург е заподозряна 39-годишна германка, съобщи полицията, цитирана от ДПА.

Неин говорител каза, че властите разследват дали заподозряната, която бе задържана малко след атаката, е била с разстроена психика.

"След първоначалния преглед на видеозаписите смятаме, че жената е действала сама", добави той.

Германската полиция засега не е съобщила колко хора са пострадали.

Според говорител на пожарната служба в Хамбург шестима от ранените са с опасност за живота.

 

Сподели:

Коментари (0)

В САЩ продължава публикуването на досието Епстийн - още 3 милиона страници

В САЩ продължава публикуването на досието Епстийн - още 3 милиона страници

Броят на документите, подлежащи на преглед, е нараснал до около шест милиона.

Радев за дължимия милион на ден по сделката с  "Боташ": А, вие на това казвате загуби!

Радев за дължимия милион на ден по сделката с "Боташ": А, вие на това казвате загуби!

Според него договорът с „Боташ“ гарантира „топлината за всеки български дом“ и работата на българската индустрия. 

Радев: Реалността казва, че Крим е руски, а Европа не оцени обстоятелствата

Радев: Реалността казва, че Крим е руски, а Европа не оцени обстоятелствата

По думите му, войната е не толкова предизвикателство към отбранителните ни способности, а към способностите ни да „оценяваме реалистично“ обстоятелствата.